Suradnja školske zadruge „SLATINA“ sa Srednjom školom „August Šenoa“ Garešnica

Autor: Željka Venus, 14. 5. 2016.

Nastavljajući dobru suradnju s ravnateljicom Gradske razvojne agencije Slatine Danijelom Maravić u petak, 13.5.2016. našu školu posjetili su dogradonačelnik grada Garešnice Tomislav Anđal, direktorica Lokalne razvojne agencije - Poduzetnički centar Garešnica Vida Iličić, ravnateljica Srednje škole „August Šenoa“ Garešnica Ivanka Opalički, te predsjednica školskog odbora Margareta Miloš i profesorica Jadranka Hajnal.

Cijenjene goste primio je ravnatelj Srednje škole Marka Marulića Slatina Darko Špoljarić. S obzirom da je cilj posjete bio upoznavanje s radom naše školske zadruge sastanku su nazočili voditeljica školske zadruge Željka Venus, te voditelji sekcija Jasna Asić, Sanja Špoljarić i Dario Vrbaslija.

Ravnatelj je upoznao goste s radom naše škole a voditeljica zadruge s osnivanjem i dosadašnjim radom zadruge. Voditelji sekcija iznijeli su svoja iskustva u radu u zadruzi. Razgovaralo se o međusobnoj suradnji i o mogućim zajedničkim projektima u budućnosti, koje se planira aplicirati kroz fondove Europske Unije.

Kako smo primili same pohvale za rad naše zadruge iskreno se nadamo da je ovaj sastanak samo početak dobre suradnje naših škola.

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.