Najčitatelji u listopadu

Autor: Sandra Bošnjak, 6. 11. 2020.

Listopad - Međunarodni mjesec školskih knjižnica je prošao. Nismo uspjeli realizirati sve aktivnosti koje smo planirali zbog situacije koja je zadesila svijet. No, ne smijemo zaboraviti da Mjesec hrvatske knjige traje i da je njegova tema "Razlistaj se!" Predlažem vam da pročitate neku knjigu ili samo pjesmu u kojoj se govori o lišću, drveću, šumi, o našoj majci Zemlji. Možda imate spisateljskih sposobnosti? Napišite nešto i donesite u knjižnicu pa ćemo najbolje radove objaviti, a možda i nagraditi. Potrudite se! Čekam vaše radove.

Tijekom listopada bili ste ažurniji i više dolazili u knjižnicu. Naj čitateljica je Lorena Zeks iz III. B gimnazije, a u konkurenciji razrednih odjela prvo su mjesto zauzeli učenici I. B razreda gimnazije kojima iskreno čestitam i vjerujem da će i u buduće biti vjerni posjetitelji knjižnice.

Najtraženija knjiga u listopadu bila je Fahrenheit 451 Raya Bradburyja.

I u ovim teškim vremenima nemojte zaboraviti knjigu i svoju školsku knjižnicu. Javljajte se, predlažite, surađujte.

Očekujem vas.

Vaš knjižničar

Učenici 2. razreda tehničar za elektroniku na Satu razrednika s razrednicom Dubravkom Ištvanfi obilježili su Međunarodni dan djeteta. Na satu su raspravljali o odnosu prava i odgovornosti, a primjere kako se prava vežu uz odgovornosti istaknuli su na panou.