Državno natjecanje iz geografije

Autor: Sandra Bošnjak, 29. 4. 2022.

Malinskoj na otoku Krku održano je 29. Državno natjecanje iz geografije. Škola domaćin bila je OŠ Dubašnica. Natjecanje je organizirano u tri dana, od 12. do 14. travnja 2022. godine. Domaćin je dočekao sudionike natjecanja prigodnim kulturnim programom u školi te je ravnateljica predstavila rad svoje škole. Gradonačelnik Malinske upoznao nas je s karakteristikama općine i njezinim planovima.
Drugi dan natjecanja organiziran je kao istraživački rad na prostoru Malinske i Osnovne škole. Poslijepodne su učenici imali terensku nastavu u Malinskoj i Njivicama.
Treći dan u prijepodnevnim satima učenici su pisali ispit znanja, a nakon ručka proglašeni su rezultati objedinjenih natjecanja u istraživačkom radu i ispitu znanja.

Srednja škola Marka Marulića Slatina imala je dva predstavnika u dvije kategorije; za učenike 2. razreda, Ian Karol Vrbaslija i za učenike 3. razreda Luka Šabić. Oba učenika su ostvarila prvo mjesto na županijskom natjecanju i dovoljan broj bodova (više od 80% ispita,) te su pozvani na Državno natjecanje.

Ian je ostvario 17. mjesto na Državnom natjecanju iz geografije.

Luka je ostvario 4. mjesto na Državnom natjecanju iz geografije te ostvario direktan upis na Geografski odsjek Prirodoslovno-matematičkom fakulteta u Zagrebu.

Čestitke učenicima i mentoru, Matiji Gosleru uputio je ravnatelj, Ivan Roštaš.

Matija Gosler, prof.