Mateo Šerer, Luka Predrevac i Josip Maroš osvojili 2. mjesto na državnom natjecanju učenika strukovnih škola Worldskills Croatia 2022

Autor: Sandra Bošnjak, 17. 5. 2022.

Mateo Šerer, Luka Predrevac i Josip Maroš, učenici 4. razreda elektrotehnike Srednje škola Marka Marulića Slatina, sudjelovali su na državnom natjecanju učenika strukovnih škola Worldskills Croatia 2022 koje se održavalo u Zagrebu od 10. do 12. svibnja 2022. godine.

Naši učenici natjecali su se u WSC smotri radova u kategoriji Elektrotehnika i računarstvo s radom Wordclock – sat s riječima, a mentor učenicima bio je profesor Darko Špoljarić. Da za uloženi trud te prikazano znanje i vještine dolazi i priznanje, na najbolji način pokazali su ovi učenici koji su osvojili 2. mjesto na ovom prestižnom natjecanju učenika srednjih strukovnih škola.

Tijekom tri dana, koliko je trajalo natjecanje, ovaj tim učenika oduševljavao je sve posjetitelje, kao i uvažene goste iz Francuske i Belgije. Naše digitalne igrice bile su prava atrakcija čemu svjedoči ogromna gužva na našem izložbenom prostoru. Osim natjecateljskog karaktera bila je ovo prilika i za predstavljanje drugih škola i prezentaciju zanimanja. Tijekom tri dana boravka učenici i mentor dostojno su predstavili našu školu.

Darko Špoljarić, prof.