Naslovnica

Školska zaduga” SLATINA “ sudjelovala je na Županijskoj smotri učeničkih zadruga VPŽ

Autor: Sandra Bošnjak, 25. 5. 2022.

Naša školska zadruga u petak, 20.05.2022. godine sudjelovala je na Županijskoj smotri učeničkih zadruga VPŽ. Domaćin smotre bila je Industrijsko-obrtnička škola Slatina. Svoje radove prezentiralo  je 14 učeničkih zadruga.

Tema smotre bila je održivi razvoj kroz tradicijsko obrtništvo. Učenice Leona Kordi I Marta Loparac predstavile su rad naše zadruge te izvele praktičan prikaz izrade  Namaza od slavonskih čvaraka. Posjetitelji su kušali naše proizvode I reakcije su bile izvrsne, što nam je vrlo dobar pokazatelj za nastavak proizvodnje. Učenice su bile u pratnji mentora prof. Brigite Jurline I prof. Željke Venus.
Našoj zadruzi pripalo je 3. mjesto  te  smo osvojili i priznanje za ukupni dojam, očuvanje kulturne baštine, inovaciju i ekologiju.

Željka Venus, prof.