MREŽA ČITANJA

Autor: Sandra Bošnjak, 2. 6. 2022.

U školskoj godini 2021./2022., 13.svibnja 2022.,  pod pokroviteljstvom udruge Hrvatske mreže školskih knjižničara održane su tri razine natjecanja (školska, regionalna i državna ). Na nacionalnoj razini kviza znanja i kreativnosti „Mreža čitanja" za srednje škole, učenica 2.razreda ekonomije, Lana Brdarić, osvojila je 5.mjesto vezano za izradu multimedijskog uratka.

Kviz znanja i kreativnosti se sastoji od dva dijela, odnosno kviza znanja i prezentacije multimedijskog uratka. Učenici su trebali izraditi multimedijski uradak (u trajanju od dvije do najviše tri minute) koji se vezuje uz temu, temelji se na popularizaciji čitanja literature na zadanu temu i izrađuje na temelju pročitane tri zadane knjige. Ove godine zadane knjige bile su:

1. Jerko Mihaljević: Putar i parizer

2. Marina Vujčić: Susjed

3. Jurica Pavičić: Crvena voda

Srednja škola Marka Marulića ove je školske godine imala jednog predstavnika u natjecanju, Lanu Brdarić iz 2.ekonomije, a mentorica joj je bila prof. Sanja Mrzljak Jovanić.

Nakon sudjelovanja na sve tri razine natjecanja, Lana je osvojila 5. mjesto na državnoj razini te joj zahvaljujemo što je na nacionalnoj razini dostojno predstavljala našu školu.

Sanja Mrzljak Jovanić, prof.