RADIONICA - LIKER OD RUŽINIH LATICA

Autor: Sandra Bošnjak, 10. 6. 2022.

Liker od ružinih latica poznati  je slatki biljni liker  koje se priprema već stoljećima  od ekološki uzgojenih, mirisnih starih sorti ruža tj. njenih latica, šećera, rakije komovice i destilirane vode.
Mora sadržavati najmanje 22 vol.% alkohola i 200 g/l ukupnog šećera. Priprema se maceracijom ružinih latica.
Zbog svoje boje, nježnosti, arome i okusa često se naziva i ženskim aperitivom.
Priprema „Likera od ružinih latica“ održana je u sklopu vježbi iz nastavnog predmeta„ Izrada autohtonog suvenira i u korelaciji je sa nastavnim sadržajima iz predmeta  „Prehrana i poznavanje robe“

Prof. Brigita Jurlina