Uspješna suradnja

Autor: Sandra Bošnjak, 6. 6. 2015.

Svake godine, u lipnju, održava Gradsko pjevačko društvo "Zrinski" Slatina svoj godišnji koncert. Na njemu pokaže što se radilo tijekom godine i ugosti pjevačka društva s kojima surađuje. Ove je godine pripala čast i nama, odnosno učenicima naše škole da sudjelujemo u tom programu. Program su osmislili i realizirali prof. Antonio Brzica, voditelj pjevačkog zbora, student Ivan Miter, bivši učenik slatinske glazbene škole i prof. Damir Balković, školski knjižničar naše škole.

Program je bio sastavljen iz dva dijela. U prvome su dijelu nastupili GPD Zrinski s dvije kompozicije te Hrvatsko pjevačko i glazbeno društvo "Sloga" iz Pitomače i pjevački zbor KUD-a Orahovica iz Orahovice koji su izveli po tri skladbe.

Drugi dio programa bila je glazbeno-scenska slika "Slavonijo, dok ti ime traje" u kojoj su sudjelovale članice GPD Zrinski Slatina, tamburaški sastav, koji su činili bivši učenici glazbene škole, sadašnji djelatnici te članovi KUD-a Gaj iz Zagreba i učenici - recitatori iz naše škole. Prof. Brzica je uvježbao zbor, Ivan Miter je napisao aranžmane za odabrane skladbe i prilagodio ih zboru te okupio tamburaše, a prof. Balković je izabrao tekstove i uvježbao ih s učenicima.

U programu su sudjelovali sljedeći učenici: Helena Kraljik, II. A gimnazije, koja je bila i voditeljica programa; Katja Živković, II. A gimnazije; Ante Knežević, II. A gimnazije; Borna Ćurić, II. B gimnazije; Matej Knapić, II. B gimnazije; Martina Jukić; II. ekonomske i Tomislav Jaković, III. A gimnazije. Svakako treba naglasiti da u Zrinskom pjevaju i Eva Balković, maturantica iz IV. B gimnazije te profesorice Željka Balković i Jasna Asić.

Prema reakcijama publike program je bio uspješan. Dobili smo samo pohvale i poticaje za nastavak suradnje sa Zrinskim. Vjerujemo da ćemo to i realizirati za neki novi koncert.

Izvor: fotografija radioslatina.hr

Link (Knowledge of new addictions):