Peta županijska Smotra projekata iz Građanskog odgoja i obrazovanja

Autor: Zorislav Jelenčić, 25. 3. 2016.

Srednja škola Marka Marulića Slatina bila je 24. ožujka 2016. peti put domaćin Smotre projekata Virovitičko-podravske županije iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja.
Na smotri je u tri kategorije predstavljeno pet projekata koje je županijsko stručno povjerenstvo  (Darko Špoljarić, Jasminka Viljevac i Zorislav Jelenčić) predložilo za sudjelovanje na državnoj smotri.

U kategoriji razredne nastave učenici 4.a razreda Osnovne škole Eugena Kumičića Slatina David Cota, Gala Brunović, Lana Kovačevići Marin Nikić pod vodstvom mentorice Vere Menčik predstavili su projekt Pretežno vedro čiji je cilj oslikati zid starog nogometnog igrališta porukama mira i tolerancije.

Pretežno vedro

U kategoriji predmetne nastave mentorica Ljiljana Peretin i učenici petog i šestog razreda slatinske Osnovne škole Josipa Kozarca Elena Bićanić, Ivona Bosec, Noa Fazekaš i Venio Rulj projektom Jedi zdravo, živi dulje žele osvijestiti potrebu vlastitog uzgoja voća i povrća te izrade zimnice po ekološki prihvatljivim standardima.

Jedi zdravo živi dulje

Srednja škola Marka Marulića Slatina predstavila se s tri projekta. Učenici Fran Mojzeš, Juraj Rastija, Katja Živković i Sunčica Lovrić vođeni mentorom Matijom Goslerom projektom Aqua Marinianis predlažu iskorištavanje geotermalnih voda na našem području.

Aqua Marinianis

Frajla Antoš je naziv projekta a ujedno i autentičnog slatinskog turističkog suvenira – čokoladnih pralina - kojeg su predstavili učenici Dario Pemper, Juraj Sertić, Matea Miklić i Veronika Ivčić a njihov je mentor Dario Vrbaslija.

Frajla Antoš

Učenici Irena Đorđević, Ivona Đorđević, Joakim Jaković i Tea Đorđević predvođeni mentoricom Ivanom Pavelić projektom Tu sam dome, svoj na svome ukazali su na problem integracije Hrvata doseljenih s Kosova. Učenici su prikazali izvornu nošnju i ples staroga kraja, a cilj je projekta uređivanje muzejske sobe Letničana u Voćinu.

Tu sam dome, svoj na svome

Suci procjenitelji Ljiljana Main, Martina Miler i Silvija Štimac sugerirali su učenicima i mentorima određena poboljšanja u projektima, a publiku je sačinjavalo tridesetak profesorica i profesora, članova županijskog stručnog vijeća za Građanski odgoj i obrazovanje.

Link (Knowledge of new addictions):