Državno natjecanje iz matematike, Primošten, 04. do 06. travnja 2016.

Autor: Željka Korlević, 11. 4. 2016.

U Primoštenu je od 04. do 06. travnja 2016. održano Državno natjecanje iz matematike za učenike osnovnih i srednjih škola. Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 254 učenika iz cijele Hrvatske, od čega 90 osnovnoškolaca.
Boje naše škole branila je Gordana Borotić, učenica 2.a razreda opće gimnazije. Ona je u pratnji svoje mentorice Željke Korlević  drugu godinu za redom sudionica tog prestižnog natjecanja, a mentorica sa svojim učenicima na državnim natjecanjima sudjeluje već  šestu godinu za redom.

Iz Virovitičko-podravske županije, osim iz naše škole, na natjecanje je bio pozvan još samo Marin Kutnjak, učenik 4. razreda Katoličke klasične gimnazija s pravom javnosti, i njegova mentorica Vedrana Prpić Tuk.
Nakon državnog natjecanja najuspješniji učenici A varijante srednjih škola (matematičke gimnazije) bit će pozvani na Hrvatsku matematičku olimpijadu. Na temelju tog natjecanja određuju se članovi ekipa za međunarodna matematička natjecanja, na kojima su hrvatski natjecatelji godinama izuzetno uspješni.
Hrvatska matematička olimpijada održat će se u Zagrebu, u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva. Prva dva testa održat će se 16. i 17. travnja, a završni testovi 24. travnja 2016. godine.
Više o natjecanjima možete naći na http://www.matematika.hr/natjecanja/ , http://natjecanja.math.hr/drzavno-2016/ www.azoo.hr