Školskoj zadruzi „SLATINA“ drugo mjesto na 2. smotri učeničkih zadruga Virovitičko-podravske županije te nagrada za najuređeniji štand

Autor: Željka Venus, 11. 4. 2016.

U  parku 136. slatinske brigade u Slatini, 08. travnja 2016. osnovna škola Eugena Kumičića  bila je domaćin 2. smotre učeničkih zadruga Virovitičko-podravske županije. Smotru su otvorili Božica Majhen  predsjednica povjerenstva za pripremu i provedbu smotre i slatinski dogradonačelnik Miroslav Venus.

Smotru su posjetili Sanja  Bošnjak obnašateljica dužnosti župana, Vesna Šerepac pročelnica županijskog Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničke djelatnosti , Danijela Maravić ravnateljica Gradske razvojne agencije Slatina –GRAS ,ravnatelj naše škole Darko Špoljarić, ravnatelji škola sudionika te brojni učenici i njihovi profesori.

Pod vodstvom profesorica Sanje Špoljarić i Željke Venus našu zadrugu uspješno su predstavljali učenici Emica Puljek, Sunčica Lovrić, Laura Čerba, Marta Koić, Elena Vilk i Daria Zdelar.

Na smotri smo predstavili naše proizvode: Domaći džem Othello i Isabela, Čokoladne praline – Frajla Antoš i ručno oslikani porculan. Domaći džem Othello i Isabela članovi zadruge napravili su pod vodstvom profesorice Jasne Asić, Čokoladne praline – Frajla Antoš pod vodstvom profesora Darija Vrbaslije, porculan su oslikavali pod vodstvom profesorice Sanje Špoljarić te izradili plakat za smotru, a svu potrebnu dokumentaciju, ljetopis, deklaracije i pakiranja pod vodstvom profesorice Željke Venus.

Učenica Emica Puljek komisiji je predstavila rad naše zadruge, Sunčica Lovrić i Laura Čerba bile su zadužene za praktičan rad te su pokazale kako oslikavaju porculan, a Marta Koić, Elena Vilk i Daria Zdelar izložile su dokumentaciju zadruge koja je ocijenjena na smotri te sve zajedno izvrsno odgovarale na postavljena pitanja komisije za ocijenjivanje. Komisiju su sačinjavali voditelji zadruga koje su bile na smotri osim voditelja zadruge koja je ocijenjivana.

Na smotri je sudjelovalo svih osam učeničkih zadruga s područja naše županije, njih 4 iz Slatine, te po jedna iz Nove Bukovice, Pitomače, Orahovice i Virovitice.

Učenička zadruga iz Orahovice na smotri se predstavila kao gost jer je tek nedavno započela s radom, a preostalih sedam natjecalo se koja će našu županiju predstavljati na državnoj smotri zadruga.Prvo mjesto pripalo je zadruzi Zalatnuk OŠ Eugena Kumičića a nama izvrsno drugo mjesto. Dobili smo nagradu za najuređeniji štand.

Svu dokumentaciju  uz ljetopis zadruge možete vidjeti u prilogu.

Zahvaljujem svim voditeljima sekcija i učenicima koji su sudjelovali u organiziranju i provedbi ove smotre te profesorici Sandri Bošnjak na informatičkoj podršci kako bi imali što manje novčane izdatke.