ODRŽANA PREZENTACIJA PROIZVODA UZ „SLATINA“ I „OBRTNIK“

Autor: Željka Venus, 13. 5. 2016.

Kako bi nastavili dobro započetu suradnju srednjoškolskih učeničkih zadruga našega grada sa lokalnom zajednicom i poduzetnicima za bolju gospodarsku budućnost, u Industrijsko- obrtničkoj školi Slatina održana je, u četvrtak 12. svibnja, prezentacija proizvoda naše školske zadruge “Slatina”  SŠ Marka Marulića Slatina i školske zadruge “Obrtnik”  Industrijsko-obrtničke škole Slatina pod nazivom “Put aroma – okusi i mirisi zavičaja”.

Zanimljivu i edukativnu prezentaciju održale su profesorice Jasna Asić i Štefica Ružak koju možete vidjeti u prilogu.

Sve drage i cijenjene goste pozdravio je ravnatelj Industrijsko obrtničke škole Mladen Graovac te istaknuo zadovoljstvo inicijativom za suradnjom naših škola. Da je rad naših zadruga prepoznat u gradu i županiji te da imamo njihovu potporu istaknuli su, pročelnica Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Virovitičko-podravske županije, Vesna Šerepac, koja se nazočnima obratila i u ime obnašateljice dužnosti župana Virovitičko-podravske županije, Sanje Bošnjak te gradonačelnik grada Slatine Ivan Roštaš koji je čestitao na ostvarenim projektima kroz učeničke zadruge, ravnateljima škola, voditeljima zadruga, sekcija a posebno vrijednim učenicima.

Prezentaciji su nazočili predstavnici lokalne zajednice,ravnateljica Zavičajnog muzeja Slatine Dragica Šuvak, ravnateljica Gradske razvojne agencije Slatine Danijela Maravić, ravnateljica Turističke zajednice grada Slatine Helena Hegediš,voditelj LAG Marinianisa Milan Janković i poduzetnici Ksenija Plantak, Žarko Lazić i Miroslav Šomođi.

Nakon prezentacije održana je kušaona i degustacija džemove Othello, Issabela i Noah te kulinarskih i slatkih delicija koje su pripremili učenici članovi zadruga pod vodstvom profesorica Blaženke Kovač, Brigite Jurline i Jasne Asić.

Zahvaljujemo se iznimno dobroj suradnji predstavnicima lokalne zajednice i poduzetnicima koji nas podržavaju u našem radu .

Link (Knowledge of new addictions):