Natječaj za nastavak obrazovanja u zanimanju Elektrotehničar

Autor: Sandra Bošnjak, 15. 6. 2016.

Učenici koji su završili trogodišnje školovanje u roku od dvije godine od završetka strukovnog programa mogu predati prijavu za nastavak obrazovanja u Srednjoj školi Marka Marulića Slatina za zanimanje ELEKTROTEHNIČAR (8 slobodnih mjesta). Nastavak obrazovanja je besplatan za sve prijavljene učenike temeljem Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

Na temelju članka 24. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine br.87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 05/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13 i 152/14) te Pravilnika o uvjetima i načinima nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije od dana 19. siječnja 2016., Srednja škola Marka Marulića Slatina objavljuje NATJEČAJ ZA NASTAVAK OBRAZOVANJA UČENICIMA KOJI SU ZAVRŠILI TROGODIŠNJE OBRAZOVNE PROGRAME

Učenici koji su završili obrazovni program u trajanju od tri godine u roku od dvije godine od završetka strukovnog programa imaju pravo predati prijavu za nastavak obrazovanja u Srednjoj školi Marka Marulića Slatina za zanimanje:

ELEKTROTEHNIČAR (8 slobodnih mjesta)

Obrazovanje može nastaviti učenik čiji prosjek ocjena svih razreda srednjega strukovnog obrazovanja u prethodno završenome strukovnom obrazovanju iznosi najmanje 3,50 zaokruženo na dvije decimale.

Zainteresirani učenici obvezni su:

Podnijeti Nastavničkom vijeću Srednje škole Marka Marulića Slatina pisani  zahtjev za nastavak obrazovanja u kojem će napisati što su završili i što žele upisati – rok za podnošenje zahtjeva 5. srpnja 2016.g.

Priložiti sve razredne svjedodžbe i svjedodžbu o završnom ispitu (preslike).

Nastavničko vijeće će odlučiti o zahtjevu i utvrditi uvjete polaganja razlikovnih i dopunskih ispita (način polaganja i rokove). Upisani učenici će u prvoj godini nastavka obrazovanja položiti razlikovne odnosno dopunske ispite, a u drugoj godini će pratiti nastavu tijekom nastavne godine i sudjelovati u svim obvezama i aktivnostima kao i ostali učenici u razrednom odjelu te stječu pravo polaganja Državne mature.

Za sve informacije i upite vezane uz nastavak obrazovanja kontaktirati Srednju školu Marka Marulića Slatina (033-551-449,098-229-758).

Primjer Zahtjeva za nastavak obrazovanja se nalazi na poveznic Zahtjev.

Ravnatelj:
Darko Špoljarić, mag. ing.