Radionica Zipka hrvatskoga jezika

Autor: Marina Ivoš, 17. 3. 2017.

Dani hrvatskoga jezika obilježavaju se od 11. -17. ožujka svake godine.  Hrvatski je jezik prošao burna razvojna razdoblja jer su mnogi željeli zatrti njegovu posebnost i njegov identitet. No, unatoč svim tim pritiscima i poteškoćama, hrvatski se jezik očuvao i preživio.

Manifestacija je utemeljena u spomen na Deklaraciju o nazivu i položaju hrvatskoga književnoga jezika po nadnevcima deklaracijskih zbivanja: 13. ožujka Deklaracija je prihvaćena, do 15. ožujka potpisale su je sve relevantne udruge i ustanove i 17. ožujka 1967.godine objavljena je u Telegramu.

Ovih dana intenzivnije se podsjećamo i ukazujemo na njegovu važnost.  Tom prigodom su  i  učenici 3. razreda smjer Agroturistički tehničar sa  razrednicom Marinom Ivoš, prof. imali  radionicu  Zipka hrvatskog jezika. Ovom radionicom učenici su se  prisjetili  glagoljice te njezine važnosti  za hrvatski  jezik.

Za nastale fotografije zaslužan je Sebastijan Borovčak učenik 3.ATT.