Pomoćnik ministrice znanosti i obrazovanja Vlado Prskalo u radnom posjetu Srednjoj školi Marka Marulića Slatina

Autor: Sandra Bošnjak, 14. 12. 2017.

Srednju školu Marka Marulića Slatina posjetio je u petak pomoćnik ministrice znanosti i obrazovanja za područje srednjoškolskog obrazovanja Vlado Prskalo. Prilikom obilaska učionica, praktikuma, školskog okoliša, gradilišta dvorane i parkirališta pomoćnik Vlado Prskalo istaknuo je kako će navedeni radovi unaprijediti odgojno-obrazovni proces.

Dodao je kako je s ciljem unaprjeđenja srednjoškolskog strukovnog obrazovanja izrađen Prijedlog Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o strukovnom obrazovanju, koji je prošao javnu raspravu, prilagođen prostoru i vremenu u kojemu živimo, a koji bi trebao omogućiti mladima da steknu obrazovanje za život kojim će ispuniti potrebe hrvatskog gospodarstva te ujedno zaustaviti trend iseljavanja mladih osoba.

Sastanci s ravnateljima srednjih škola kao i radni posjeti školama svakako će pridonijeti sagledavanju prednosti i nedostataka u radu sustava te reformi kojima će se nastojati ostvariti što kvalitetnije i sadržajnije strukovno obrazovanje. Ravnatelj škole Darko Špoljarić ukazao je na probleme s kojima se škola susreće, ukratko predstavio planove i strategiju razvoja te projekte koji su realizirani, kao i one koji se provode. Uz upućene pohvale, ali i primjedbe i smjernice za uspješniji rad, pomoćnik ministra Vlado Prskalo i ovom prigodom istaknuo je važnost korištenja fondova Europske unije.

Tijekom ovog radnog posjeta pomoćniku ministrice u ulozi domaćina osim ravnatelja naše škole pridružila se i pročelnica Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, sport i tehničku kulturu Virovitičko-podravske županije, Vesna Šerepac.

Izvor: mk / Foto: Marijo Kokorić