Održana 4. godišnja Skupština školske zadruge “SLATINA“

Autor: Željka Venus, Sandra Bošnjak, 14. 10. 2018.

U četvrtak 11. listopada 2018. godine održana je 4. redovna godišnja Skupština školske zadruge „SLATINA“.
Ravnatelj Darko Špoljarić otvorio je skupštinu, prenio pozdrave župana Virovitičko – podravske županije g. Igora Androvića i pozdravio goste: pročelnika Stručne službe grada Slatine g. Krunoslava Šaraboka, predstavnicu donatora gđu. Danijelu Maravić, ravnateljicu Pučkog otvorenog učilišta Slatina gđu. Danijelu Fabric Fabijanac, voditeljicu LAG–a Marinianis gđu. Renatu Butka, predsjednicu Društva naša djeca i Vijeća roditelja SŠMM Slatina gđu. Snježanu Pačarić, te nazočne učenike i profesore.

Ravnatelj Špoljarić izrazio je zadovoljstvo postignutim rezultatima i dosadašnjim radom zadruge, kao i sve većim uključivanjem učenika i nastavnika u njen rad.

Skupštinu je vodila voditeljica ŠZ profesorica Željka Venus, koja je podnijela godišnje Izvješće o radu za prethodnu godinu, te Plan rada za školsku godinu 2018./2019. Nazočne je upoznala sa provedenim aktivnostima kroz školsku godinu 2017./18. te izrazila zadovoljstvo njihovim rezultatima.

Tajnica školske zadruge profesorica Jasna Asić podnijela je financijsko izvješće za 2017./2018. te financijski plan za 2018./2019. godinu.

Profesorica Venus upoznala je nazočne sa promocijom proizvoda na nacionalnoj razini, kao i izvan granica Hrvatske.

Tako su učenici školske zadruge „SLATINA“ postali poduzetnici budućnosti svojim projektom pralina Frajla Antoš koji je uvršten među 10 najboljih u Republici Hrvatskoj od ukupno 176 prijavljenih. Nagrađeni su sa 10.000,00 kuna, te je tom prigodom u časopisu Poduzetnik izašao članak o našoj školskoj zadruzi.

U internetskom magazinu pod nazivom „Oblizeki“ autorica Božica Brkan napisala je zanimljiv članak o pralinama "Frajla Antoš", ponukana našom uspješnom prezentacijom na Fra Ma Fu festivalu reportera i reportaže održanom na Pustari Višnjica.

Od međunarodnih aktivnosti izdvojila je sudjelovanje u projektu STILL, u kojemu su, zajedno sa kolegama i učenicima iz Republike Mađarske, radili na izradi obrtničkog kurikuluma, te razvijali poduzetničke vještine u sklopu Poduzetničkog kampa. Praline su uspješno promovirane i na 5. međunarodnom Kongresu nutricionista u Zagrebu.

Na međužupanijskoj razini predstavili su praline na Skupu međužupanijske suradnje Podružnica HUUZ-a Bjelovarsko-bilogorske i Virovitičko-podravske županije, a na županijskoj smotri učeničkih zadruga predstavili su slike nastale tehnikom enkaustike, zvučne čestitke, te promidžbene materijale sa QR kodovima.

Voditeljica zadruge izdvojila je sudjelovanje na manifestaciji "Jesen i dani kruha“ u gradu Slatini, sudjelovanje na Humanitarnom buvljaku projekta „Volontiram, srce diram“, kao i na 5. slatinskom sajmu “Kako su radili naši stari”.

Članovi zadruge sudjelovali su također i u pripremi proizvoda za božićne blagdane, organizirali su božićni domjenak u školi, izradili Božićne čestitke školske zadruge "SLATINA“, organizirali advent u Slatini, Valentinovo u školi…