Državno natjecanje „STATISTIČKO NATJECANJE“

Autor: Željko Milnović, 30. 1. 2020.

Učenici Srednje škole Marka Marulića Slatina sudjelovali su od 13. - 27.siječnja 2020. u prvom krugu državnog natjecanja iz Statistike pod nazivom „Statističko natjecanje“.
Državni zavod za statistiku nastavlja po treći puta s provedbom nacionalne faze natjecanja, koja od ove godine, radi ujednačivanja s ostalim europskim zemljama sudionicima, nosi ime Statističko natjecanje. Natjecanjem se testira snalažljivost učenika u pretraživanju i razumijevanju raspoloživih statističkih podataka te provjerava koliko su upoznati sa statističkim pojmovima i izračunima.

Nastavnike se potiče na veću zastupljenost statistike u njihovu svakodnevnom radu te im se pokazuje kako na primjerima iz stvarnog života mogu na jednostavan i zanimljiv način objasniti složene statističke pojmove. Osim boljeg razumijevanja statistike, vrijednost ovog natjecanja jest i u promicanju timskog rada te u suradnji radi ostvarivanja zajedničkih ciljeva.

Prve dvije ekipe u svakoj kategoriji moći će odmjeriti snage s europskim vršnjacima u europskoj fazi natjecanja, a sudjelovanje ekipa prijavit će Državni zavod za statistiku.

U prvom krugu natjecanja iz naše škole sudjelovali su slijedeći učenici:

tim 1  POKUŠAJ                                        tim 2  EKONOMIJA

1. Matija Matić      4.ek.                              1. Lea Belačić     4.ek
  2. Monika Ivčić     4.ek.                              2. Stefani Barić    4.ek
  3. Ines Kovačec     4.ek.                              3. Mirjana Škiljić 4.ek

mentor: prof. Željko Milnović                    mentor: prof. Kata Vidaković

tim 3    BLACK SQUAD                            tim 4    POWERPUFF

1. Manuel Vincek    3.ek.                           1. Ivana Bračun         3.ek
  2. Leon Grgić          3.ek.                            2. Emma Fabijanac    3. ek
  3. Luka Kujavić      3.ek.                             3. Matea Kožić          3.ek

mentor: prof. Ivana Švamberger

tim 5 VAVULJA tim 6  5TATISTI

1. Una Maravić          4.a                             1. Luka Škiljić        4.a

2. Valentina Kontić   4.a                             2. Robert Orlić        4.a

3. Arnella Beneš        4.a                             3. Mislav Matišić    4.a

tim 7  TUTIM                                            tim 8   PUKSNA

1. Luka Tutić         4.a                              1. Jelena Borovčak   4.a
  2. Tin Baćani         4.a                              2. Patricija Kovačić  4.a
  3. Arijan Memedi  4.a

mentor: prof. Kata Vidaković

tim 9   DJEVOJKE                                    tim 10   MLADIĆI

1. Leonarda Jozić        4.b                           1.  Marijan Bočkaj  4.b
  2. Josipa Lukić            4.b                           2. Dino Filković      4.b
  3. Lorena Lončarević  4.b                           3. Patik Dundović    4.b

tim 11 BORIS

1. Boris Boronjek

mentor: prof. Željka Korlević

Redoslijed aktivnosti u nastavku natjecanja:

- objavljivanje rezultata prvoga kruga natjecanja je 3. veljače 2020.

- održavanje drugoga kruga natjecanja: od 4. veljače 2020. u 11 sati do 25. veljače 2020.

- glasovanje javnosti za izbor najbolje prezentacije: od 16. ožujka 2020. do 20. ožujka 2020.

- proglašenje pobjedničkih ekipa: 27. ožujka 2020.

Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju!