MARULI PRVACI ŽUPANIJE

Autor: Vladimir Borbaš, 5. 2. 2020.

U školskoj sportskoj dvorani Srednje škole Marka Marulića Slatina, u srijedu 05. veljače održano je Županijsko prvenstvo u rukometu za djevojke i mladiće. Nastupilo je 4 ekipe u konkurenciji djevojaka i nažalost samo dvije ekipe kod mladića. Kod djevojaka naslov pobjednika odnijele se djevojke iz Tehničke škole iz Virovitice, dok su kod mladića prošlogodišnji naslov pobjednika obranili momci iz naše škole, iz ŠSD Marul.
Iako je kod mladića bila samo jedna utakmica, jer nažalost ostale škole nisu imale valjda hrabrosti prijaviti se, pružila je sve što jedna rukometna utakmica može pružiti.

Od atraktivnih poteza, vodstva sa jedne pa sa druge strane, do straha i neizvjesnosti jer se pobjednik morao odlučiti izvođenjem sedmeraca. Utakmica je završila neriješeno 16:16. Tu je do izražaja došao naš mladi vratar Nikola Brnada i nepogrešivi Filip Mataija i tako su drugi put za redom osigurali nastup na državnoj završnici. Čestitke mladićima na izuzetnoj borbenosti i sretno na državnoj završnici, a isto tako čestitke i našim sportskim protivnicima iz Gimnazije Virovitica na sportskoj i korektnoj borbi. Čestitke naravno i djevojkama iz Tehničke škole na osvojenom prvom mjestu.

Za ŠSD Marul su nastupali: Nikola Brnada, Max Pavlica, Noa Fazekaš, Mario Šomođi, Zvonimir Bertić, Dino Majstorović, Ivan Lukac, Ivan Horvat, Tin Baćani, Jakov Janečić, Filip Mataija, Marko Šuntić i Ivan Stjepić. Voditelj i mentor je bio profesor kineziologije Vladimir Borbaš.

Rezultati:

Mladići za 1. mjesto

ŠSD MARUL - Gimnazija Virovitica  20:19 - nakon sedmeraca

Djevojke

Za 3. mjesto

Victoria Orahovica - Pitomača 11:6 (3:3)

Za 1. mjesto

Tehničar - Gimnazija Virovitica      20:16 (10:8)