LA SAINT VALENTIN u našoj školi

Autor: Sandra Bošnjak, 19. 2. 2020.

„ L'AMOUR N'EST PAS SEULEMENT UN SENTIMENT, IL EST UN ART AUSSI „

Honoré de Balzac

Učenici izborne nastave Francuskog jezika obilježili su Valentinovo s profesoricom Dijanom Fotez nizom zanimljivih aktivnosti. Učenici 3. razreda opće gimnazije kroz prezentaciju su naučili zašto se francuski smatra jezikom ljubavi.

Potom su slušali ljubavne pjesme na francuskom jeziku te su u skupinama usporedili pjesmu „Je ne regrette rien“ iz 60-tih godina prošlog stoljeća šansonijerke Edith Piaf i pjesmu novijeg datuma „Ego“ W. Williama. Od ponuđenih stihova u skupinama su napisali vlastite pjesme i prezentirali ih ostalim učenicima. Uslijedilo je vršnjačko vrednovanje i odabir najbolje pjesme.

Maturanti naše škole obilježili su Valentinovo kreativno-edukativnom radionicom. Nakon odgledanog videoclipa vezanog uz prigodnu temu, učenici su usvojeno znanje pokazali kreativnim izričajem. Svojim radovima uljepšali su hol škole i doprinijeli ugodnoj atmosferi proslave Valentinova u našoj školi.

Autor članka: Dijana Fotez, prof

Izvor: Autor članka: Dijana Fotez, prof