Božićna čarolija Volonterskog kluba „Carpe Diem”

Autor: Sandra Bošnjak, 12. 12. 2020.

Prosinac volimo zbog blagdana i praznika, ali i svega što ih prati: poklona, iznenađenja i dekoracija bajkovitih prizora, mirisa slatkiša, radosti jer se osjeća nešto „drukčije“ u zraku…
Razmišljajući o sebi, sigurno ćemo se propitkivati što smo dobro napravili, ostvarili, a što još želimo u budućnosti. Osim školskog odnosno poslovnog uspjeha, razmišljamo i o tome što bismo voljeli raditi u svoje slobodno vrijeme u kojem se želimo odmoriti, opustiti, ali i uživati u nečemu stvaralačkom što se skriva u svakome od nas. Primijetit ćemo da je netko dobar u glumi, pjevanju, drugi u pisanju sastavaka ili stvaranju dobrih fotografija

Biti svjestan u čemu smo dobri izrazito je važno za naše samopouzdanje, ali i pronalazak zadovoljstva u životu. Učenici Srednje škole Marka Marulića Slatina odlučili su biti volonteri. Volontiranje sa sobom nosi bezbroj prednosti. Osjećaj korisnosti pri ulaganju našeg slobodnog vremena za neki viši cilj je neprocjenjiv. Pruža nam se mogućnost za stjecanje socijalnih i profesionalnih kontakata. Volontiranje je ujedno i prilika za osobni rast. Razvijamo samopoštovanje, toleranciju i suosjećanje.

Učenici Srednje škole Marka Marulića Slatina pronašli su samopouzdanje i zadovoljstvo u životu  akcijom prikupljanja slatkiša za djecu  koju je pokrenuo školski Volonterski klub „Carpe Diem”. Voditeljice školskog volonterskog kluba Silvija Štimac, Marina Ivoš i vjeroučiteljica Jelena Matišić u dogovoru sa Crvenim križem Slatina pokrenule su akciju prikupljanja slatkiša za djecu iz lokalne zajednice. U ovu akciju uključili su sve svi razredni odjeli Srednje škole Marka Marulića Slatina. Napravljeno je 50 poklon paketića i predano gospodinu Vlatku Jelenčiću, ravnatelju Crvenog križa Slatina.

Poznata izreka kaže: „Svatko je kovač svoje sreće“ , što znači da ne postoji recept za sreću i da ne trebamo misliti kako bismo bili sretni(ji) na  tuđem mjestu. Trebamo druge učiniti sretnim, ako možemo. Druga izreka kaže: „Sreća je u malim stvarima“.  Razmislimo li malo o tome, možemo shvatiti zašto nas prosinac toliko veseli – on vrvi „malim stvarima“. Ovaj kreativni mjesec nadahnuo je učenike i njihove voditeljice za „slatku akciju“ koju su učenici prihvatili i pokazali empatiju za društvo u kojem žive. Ova „slatka akcija“ pokazala je da učenici i predmetni nastavnici imaju osjećaj za druge i drugačije.

Voditeljice zahvaljuju učenicima Srednje škole Marka Marulića Slatina na uključivanju i sudjelovanju  u akciji prikupljanja slatkiša za djecu te šalju poruku koliko god vam se vaš doprinos zajednici činio malen i beznačajan, on to nikada nije. Hvala Vam  od srca! Sretan Božić!

Blagoslovljeni oni koji mogu dati i zaboraviti, a primiti i sjećati se“. (Elizabeth Bibesco)

Voditeljice Volonterskog kluba „Carpe Diem” Silvija Štimac, Marina Ivoš i vjeroučiteljica Jelena Matišić.