„Koronavirus - zaštiti sebe i druge“ – sudjelovali smo na nagradnom natječaju

Autor: Sandra Bošnjak, 21. 12. 2020.

Učenici naše škole vođeni svojim mentorima prijavili su se na nagradni natječaj „Koronavirus - zaštiti sebe i druge“ koji je raspisao HZJZ tijekom mjeseca studenog. Zadatak je bio  izraditi infografiku  na zadanu temu kroz timski rad učenika te osmisliti slogan svoje infografike. Mentorice učenicima su profesorice Ksenija Rastija, Sandra Bošnjak i Marina Ivoš.

Cilj natječaja bio je potaknuti učenike da steknu znanja i razviju svijest o zaštiti zdravlja tijekom epidemije bolesti COVID-19.

Na natječaj se prijavilo 167 radova iz 57 srednjih škola, a predstavnici radova naše škole su sljedeći timovi učenika sa svojim mentorima:

• Tim 1. / 2. tehničar za elektroniku (mentor: Marine Ivoš, prof.)
    • Slogan: Stani, razmisli, djeluj!
    • Učenici: Filip Nikić, Patrik Vida i Jakov Želežić

• Tim 2. / 2. tehničar za elektroniku (mentor: Sandre Bošnjak, prof.)
    • Slogan: Maska, dezinfekcija, razmak – recept za zdravlje!
    • Učenici: Nino Hrgetić i Luka Kenjerić

• Tim 3. / 2.a opća gimnazija (mentor: Ksenija Rastija, prof.)
    • Slogan: Zajedno protiv virusa!
    • Učenici: Luka Šabić, Kristian Ferenčak i Leon Despotović

• Tim 4. / 2.a opća gimnazija (mentor: Ksenija Rastija, prof.)
    • Slogan: Imaj stav – ostati zdrav!
    • Učenici: Tanita Šantalab, Sven Oužecki i Ena Majer

• Tim 5. / 2.a opća gimnazija (mentor: Ksenija Rastija, prof.)
    • Slogan: #zajednoprotivvirusa
    • Učenici: Tihana Bosec i Lea Jagarinec

• Tim 6. / 2.b opća gimnazija (mentor: Ksenija Rastija, prof.)
    • Slogan: Ostani doma, razmak od metar do dva, budi odgovoran kao i ja!
    • Učenici: Helena Tariša, Matija Pohiba i Marko Bogojević

• Tim 7. / 3.a opća gimnazija (mentor: Ksenija Rastija, prof.)
    • Slogan: Pravila slijedi, koronu pobijedi!
    • Učenici: Niko Rastija, Ivan Haničar i Domagoj Stubičar

• Tim 8. / 1.a opća gimnazija (mentor: Ksenija Rastija, prof.)
    • Slogan: Poštuj mjere zaštite – „Spasi život nekome!“
    • Učenici: Mateja Podolski i Gabriela Kovačević

Radovi učenika prijavljeni na natječaj:

Tim 1

Tim 2

Tim 3

Tim 4

Tim 5

Tim 6

Tim 7

Tim 8

Izrađujući infografiku učenici 2. razreda tehničar za elektroniku kroz nekoliko osnovnih pravila osvijestili su svoje znanje kako mogu prije svega zaštiti sebe i svoje bližnje pa tako i sve druge osobe s kojima dolaze u kontakt.

Na kreativan i maštovit način spojili su svoje znanje prezentiranja informacija koje uče na predmetu Hrvatski jezik s izradom digitalnih sadržaja u digitalnom alatu Pikochart koje koriste u predmetu Računalstvo.

Učenici opće gimnazije na kreativan i zanimljiv način primijenili su alat Canva na nastavi Informatike, te izrazili svoje jasne poruke svima nama kako da zaštitimo sebe i druge oko sebe od koronavirusa.

Nakon zatvaranja natječaja proglašen je najbolji rad. Iako nismo pobijedili na natječaju pohvaljujemo sve naše učenike koji su se uključili u ovaj natječaj i ponosni smo na njihove izvrsne radove.

Ovo je bila prilika da mladi izraze svoju kreativnost, znanje i stavove o temi koronavirusa, te da upute poruke svojim vršnjacima, ali i odraslima.

Izvor: Sandra Bošnjak, prof., Ksenija Rastija, prof i Marina Ivoš, prof.