Online radionice na visokom sveučilištu Algebra

Autor: Sandra Bošnjak, 14. 4. 2021.

Učenici smo 2. razreda, smjer Tehničar za elektroniku. Za radionice nam je rekao naš profesor Siniša Grahonja. Na početku smo bili skeptični jer smo već tada imali puno za učiti, no pošto se te radionice održavaju online zbog ove cijele situacije sa COVID-19. odlučili smo se ipak prijaviti.
Prvu radionicu na koju smo se prijavili bila je Online radionica razvoja računalnih igara. Održavala se 28. i 29. prosinca 2020. godine. Za sudjelovanje na online radionici razvoja računalnih igara bilo je potrebno unaprijed osigurati sljedeće: vlastito računalo, pristup internetu, te instaliran besplatan program s linka koji su nam poslali.

Patrik i ja smo se također prijavili na Proljetne radionice koje su se održale 8. i 9. travnja 2021. godine, no ovoga puta smo se prijavili na različite radionice. Patrik se prijavio na Online radionicu izrade Android aplikacija, a ja sam se prijavila na Online radionicu crtanja i skiciranja portreta.

Za sudjelovanje u Online radionici izrade Android aplikacija bilo je potrebno imati: vlastito računalo i pristup Internetu, android Studio System requirements, Windows 7/8/10(64-bit), 4GB RAM minimum, 8GB preporučeno, 4GB slobodnog prostora na disku, 1280 x 800 minimum rezolucija. Za sudjelovanje na radionici crtanja i skiciranja portreta bilo je potrebno imati: vlastito računalo, pristup internetu, mobilni telefon za slanje crteža, A3 papir, olovka 6B ili slično i gumicu za brisanje. Radionice su trajale dva dana, od 9:00 – 15:00 sati. Imali smo raspored po kojem smo učili i radili dio po dio uz kratke pauze za ručak.
Na kraju svake radionice bio je poziv na kavu, tj. postavljanje pitanja vezana uz određenu radionicu ili samom predavaču. Atmosfera je bila vrlo opuštena i predavači su uvijek bili otvoreni za odgovoriti na bilo koje pitanje koje bi imali. Također, kao potvrdu da smo bili na radionicama, dobili smo i diplome visokog sveučilišta Algebra.

Iako su radionice trajale dva dana, naučili smo puno i stvarno nam je drago da smo sudjelovali u radionicama uz odlično društvo i odlične predavače.

Viktorija Velić i Patrik Vida, 2. TE