Profesorica Ksenija Rastija među 10 najboljih nastavnika za DSI2021

Autor: Sandra Bošnjak, 21. 4. 2021.

Drugu godinu za redom profesorica Ksenija Rastija nagrađena je od Centar za sigurniji Internet (CSI) i izabrana u 10 najboljih nastavnika koji daju poseban doprinos obilježavanju Dana sigurnijeg interneta i koji ulažu zapaženi trud i rad s mladima kako bi im ukazali na opasnosti na internetu te im učinili internet sigurnim mjestom.

Povodom obilježavanja Dana sigurnijeg interneta 9. veljače 2021. g. Centar za sigurniji internet s partnerima i suradnicima organizirao je aktivnosti s ciljem poticanja i promicanja sigurnije i odgovornije upotrebe tehnologije i mobilnih uređaja među mladima djecom i roditeljima. S učenicima naše škole provedene su brojne aktivnosti pod mentorstvom profesorice Ksenije Rastije te objedinjene i prijavljene na nagradni natječaj koji je objavio CSI.

Osim iscrpnog izvješća o provedenim aktivnostima s učenicima, na natječaj u CSI priloženi su učenički radovi i fotografije provedenih aktivnosti na nastavi po razredima:

• 1. a i 1. b gimnazija – radionice o opasnostima na internetu, poruke o sigurnijem internetu, anketa o vršnjačkom nasilju, debata,
  • 2. a i 2. b gimnazija - stripovi, ankete i kvizovi
  • 3. a i 3. b gimnazija – digitalne knjige : Opasnosti na internetu i Savjeti djeci i mladima za sigurniji internet
  • 1. ekonomist – digitalni crteži, radionice o opasnostima na internetu, poruke o sigurnijem internetu,
  • 2. ekonomist – plakati: Opasnosti na internetu, Savjeti za djecu i mlade te Savjeti za roditelje.

Centar za sigurniji internet prepoznao je naš rad i potvrdio je da su izvrsnom suradnjom učenika i profesorice Rastije kreirani kvalitetni radovi koji imaju jasnu poruku i potiču mlade na sigurniju i odgovorniju upotrebu tehnologije i mobilnih uređaja kako bi se sačuvali od opasnosti na internetu.

Popis nagrađenih učitelja, nastavnika i stručnih suradnika te nagrađenih škola pogledajte na poveznici Nagrade.

Radove učenika i fotografije provedenih aktivnosti možete pogledati na poveznici već objavljenoj na stranici naše škole: Dan sigurnijeg interneta2021