Održano 1. školsko natjecanje u 3D modeliranju i printanju

Autor: Sandra Bošnjak, 23. 4. 2021.

25. ožujka 2021. godine održano je prvo školsko natjecanje u 3D modeliranju i printanju . Štoviše, ovo je prvi puta da se ovakvo natjecanje održava u našoj županiji. Organizator i voditelj natjecanja bio je profesor Darko Špoljarić, a natjecanje se zbog epidemiološke situacije odvijalo online na način da su učenici mailom dobili zadatak, a u terminu od 11 do 17 sati trebali su u jednom od programa za 3D modeliranje izraditi logo ovog i budućih natjecanja ove vrste.

Specifičnost ovog natjecanja je u tome što su se mogli uključiti svi zainteresirani učenici bez obzira na razred i smjer koji pohađaju. Svoje vještine odmjerili su učenici Dragan Brajković, Dominik Boronjek, Patrik Hrgetić, Tin Podnar, Fran Bišćan, Dino Majstorović, Ivan Haničar, Domagoj Stubičar, Matko Miklošević, Matija Žubrinić, Luka Kenjerić i Nino Hrgetić.

Za vrednovanje radova unaprijed su određeni kriteriji i s njima su učenici bili upoznati prije početka natjecanja. Elementi koji se vrednuju su tehnička izvedba modela, funkcionalnost te kreativnost i inovativnost.

Prema tim kriterijima povjerenstvo u sastavu Dubravka Ištvanfi, Sanja Špoljarić, Željka Venus i Darko Špoljarić proglasilo je tri najbolja rada:

1. mjesto - Luka Kenjerić

2. mjesto - Tin Podnar

3. mjesto - Dino Majstorović

Izbor najboljeg rada bio je zahtjevan jer su svi učenici pokazali iznimnu vještinu modeliranja i rada s programskim alatima, ali i iznimnu kreativnost.

Iako je prvotno bilo planirano da se ne printaju svi radovi nego samo pobjednički, zahvaljujući tvrtki PIN Computers iz Našica i njihovoj donaciji filamenata i pribora, svi su radovi isprintani i mogu se pogledati i u galeriji.

Zahvaljujemo i čestitamo svim učenicima na sudjelovanju.

Darko Špoljarić

Link (Knowledge of new addictions):