Izvanučionička nastava s razrednicama

Autor: Sandra Bošnjak, 8. 6. 2022.

Posljednjih tjedana nastave toplo vrijeme izmamilo je učenike 1. b i 3. a razreda opće gimnazije na obilazak grada s njihovim razrednicama, profesoricama Mirtom Drokan i Željkom Orban. Nakon aktivnosti u povodu Dana škole u kojima je istraženo područje obrazovanja i povijest njegova razvoja, učenici su kroz šetnju centrom grada i posjet crkvi svetoga Josipa i  „EPIcentru Sequoia Slatina“ (7. lipnja 2022.) imali priliku saznati nešto više o sakralnim objektima, spomenicima i znamenitostima našega grada.

Obogaćeni novim spoznajama o crkvi zahvaljujući časnoj sestri Krešimiri i Jurici Culeju o Posjetiteljsko-interpretacijskom centru, zaključili smo kako je preostalo još nekoliko neistraženih ili nedovoljno poznatih područja  koja bi zasigurno dala mnoštvo informacija  koje bismo mogli povezati i primijeniti  stečena znanja u učionici s neposrednom stvarnosti kroz upoznavanje  učenika s kulturnom baštinom i vrijednostima rodnoga grada. Današnje je putovanje, dakle,  urodilo novim idejama koje planiramo realizirati već sljedeće školske godine.

Autorica: Željka Orban, prof.

Susjedne škole
Osnovne škole: Srednje škole:
OŠ Eugena Kumičića OŠ Josipa Kozarca Industrijsko-obrtnička škola