Naj čitatelji i godišnja posudba knjiga u nastavnoj godini 2021./2022.

Autor: Sandra Bošnjak, 28. 6. 2022.

Još je jedna nastavna godina iza nas. I ova je bila  kombinacija klasične i on-line nastave. Uvjeti za dolazak u školsku knjižnicu nisu bili kao prije pojave corone, ali ipak ste, dragi korisnici, mogli posuditi željene naslove.
Kao i svake godine i ove ćemo proglasiti naj čitatelje u svakoj generaciji.

Ove su godine  to sljedeći učenici:

• u prvim razredima – Ivona Zeks, I. ekonomije
  • u drugim razredima – Lana Kovačević, II. A gimnazije
  • u trećim razredima – Kristijan Ferenčak, Hana Reksa i Simona Sabljak, III. A gimnazije – posudili su jednak broj naslova
  • u četvrtim razredima – Lorena Zeks, IV. B gimnazije

Naj čitateljima će knjižničar uručiti skromne poklone.

Tijekom četiri godine naj čitateljica generacije 2018. – 2022. bila je Lorena Zeks iz IV. B gimnazije.

Iskrene čestitke naj čitateljima kao i učenicima III. A gimnazije koji su ove godine posudili najviše knjiga u školskoj knjižnici.

Najtraženija knjiga i  ove godine, bila je Fahrenheit 451 Raya Bradburya.

Iskreno se nadam i vjerujem  da ćete sljedeće godine biti češći posjetitelji  školske knjižnice kako bi se i vaše ime našlo među naj čitateljima.

Podsjećam vas da možete posuditi PET knjiga i čitati ih za vrijeme praznika, a vratiti ih po povratku u školu u rujnu.

Knjižnica će biti za korisnike otvorena svaki dan do 8. srpnja 2021. od 8,00 do 12,00 sati.

Želim vam ugodno ljeto, odmorite se, čitajte jer kako je rekao slovenski pjesnik Tone Pavček: „Ako ne budemo čitali, pročitat će nas.“

Vaš knjižničar, Damir Balković, prof.