Županijsko natjecanje iz geografije

Autor: Matija Gosler, 9. 3. 2014.

U Gimnaziji Petra Preradovića u Virovitici dana 6. ožujka 2014. godine održano je županijsko natjecanje iz geografije. Natjecanje je obuhvaćalo pisanu provjeru geografskih vještina i kartografskih kompetencija učenika smjera opće gimnazije na području Virovitičko-podravske županije. Učenici su nakon natjecanja imali obilazak Gradskog muzeja te posjet Muzeju župne crkve sv. Roka.

Nakon provedenog školskog natjecanja iz geografije učenici prvog, drugog i trećeg razreda odmjerili su svoje kompetencije s drugim učenicima naše županije.
U kategoriji trećih razreda Iva Kordić osvojila je četvrto mjesto, a Antonija Husnjak sedmo mjesto.
U kategoriji drugih razreda Marina Relatić osvojila je 12. mjesto.
U kategoriji prvih razreda Goran Klement postigao je odličan uspjeh osvajanjem prvog mjesta na županijskom natjecanju iz geografije. Prezentirao je najbolje znanje iz usvojenosti kartografskih kompetencija i geografskih pojmova iz prirodno-geografskih čimbenika oblikovanja Zemljine površine.
Kristina Ljekaj, učenica prvog razreda opće gimnazije Srednje škole Marka Marulića Slatina osvojila je četvrto mjesto.
Svim učenicima čestitamo na postignutim rezultatima.