Izvješće s Treće županijske Smotre projekata iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja - Virovitičko-podravska županija

Autor: Zorislav Jelenčić, 29. 3. 2014.

Srednja škola Marka Marulića Slatina bila je 28. ožujka 2014. domaćin treće županijske Smotre projekata iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja.
Na smotri su predstavljena tri projekta na različitim razinama obrazovanja: osnovnoškolskoj - razredna i predmetna nastava te na srednjoškolskoj razini.
Svi su se projekti svidjeli publici sastavljenoj od članova stručnog aktiva za demokratsko građanstvo te ih je povjerenstvo sve predložilo za sudjelovanje na državnoj smotri. Osobito su dojmljivi bili najmlađi - učenici drugog razreda osnovne škole.

Predstavljeni projekti:

Osnovna škola - razredna nastava

Sigurno šaputanje
Voditeljica: Vera Menčik, učiteljica
Škola: Osnovna škola Eugena Kumičića Slatina
Gala Brunović, 2.a razred
David Cota, 2.a razred
Lana Kovačević, 2.a razred
Marin Nikić, 2.a razred

Osnovna škola - predmetna nastava

Eko – elektro
Voditeljica: Ines Tovarović, mag. educ. biol. et chem.
Škola: Osnovna škola Vladimir Nazor Virovitica
Laura Kolesarić, 7.a razred
Leonarda Bogojević, 7.a razred
Tamara Tošić, 7.d razred
Valentina Đuradin, 7.d razred

Srednja škola

Projekt:
Al' se nekad dobro jelo!
Voditelj: Matija Gosler, prof.
Škola: Srednja škola Marka Marulića Slatina
Juraj Rastija, 1.b gimnazije
Katja Živković , 1.a gimnazije
Marina Relatić, 2.b gimnazije
Višnja Šljivac, 3.b gimnazije

Detaljnije informacije o svakom projektu pročitajte u dokumentu Osnovne informacije o projektima.

Županijsko povjerenstvo:
Darko Špoljarić, prof. - ravnatelj Srednje škole Marka Marulića Slatina
Zorislav Jelenčić, prof. - voditelj Županijskog stručnog vijeća za demokratsko građanstvo VPŽ
Mirjana Drenski, prof. - Srednja škola Marka Marulića Slatina
Silvija Štimac, prof. - Srednja škola Marka Marulića Slatina

Glavno obilježje ovogodišnje smotre je da su po prvi put osim Slatinčana sudjelovali i Virovitičani te da su projekti zaživjeli i u osnovnoj školi.

Zorislav Jelenčić, prof.
voditelj Županijskog stručnog vijeća za demokratsko građanstvo Virovitičko-podravske županije