Županijska smotra LiDraNo 2015.

Autor: Valerija Ivanac-Jelenčić, Zorislav Jelenčić, 8. 2. 2015.

U Srednjoj školi Marka Marulića Slatina održana je 6. veljače 2015. Županijska smotra literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva učenika srednjih škola. Na smotri su sudjelovali učenici i njihovi mentori iz Orahovice, Pitomače, Virovitice i Slatine. Dramsko-scenske izvedbe organizirane su u Pučkom otvorenom učilištu, okrugli stolovi i prigodni domjenak održani su u Srednjoj školi Marka Marulića Slatina.

Pozdravna riječ ravnatelja Darka Špoljarića

Prosudbeno povjerenstvo

Učenici naše škole predstavili su se svojim literarnim radovima i dramskim izvedbama.

Lejla Kordić, učenica 2. razreda opće gimnazije, napisala je prozni tekst Kraj je tu., a Petar Jadek (4. razred opće gimnazije) autor je pjesme Spektar. Mentorica učenicima za literarni izraz bila je profesorica Željka Orban.

U dramskom izrazu nastupile su: Martina Jukić (2. razred ekonomije), Helena Kraljik (2. razred opće gimnazije) i Marina Relatić (3. razred opće gimnazije). Martina Jukić izvela je monolog Prije nego utoneš u san prema romanu Linn Ullmann; Helena Kraljik govorila je pjesmu Vesne Parun Kad bi se moglo otputovati; Marina Relatić izvela je monolog Optužena prema romanu Slavenke Drakulić. Učenice je za dramske nastupe pripremala profesorica Valerija Ivanac-Jelenčić.

Martina Jukić monolog Prije nego utoneš u san

Helena Kraljik kazivanje poezije Kad bi se moglo otputovati

Marina Relatić monolog Optužena

Ostali pojedinačni nastupi:

Ana Cmrečnjak kazivanje poezije Voćka poslije kiše

Anamaria Hat monolog To sam ja

Davor Tarbuk monolog Ime mi je Davor

Domagoj Ribić monolog Trava i korov

Ivana Benkus monolog Judita

Kristina Ojdanić kazivanje poezije Ti koja imaš nevinije ruke

Luka Slavić monolog Doživljaji dobrog vojnika Švejka

Melani Prša monolog Bilješke jedne gimnazijalke

Mihael    Elijaš monolog Brodovi za sjećanja

Monika    Lanšćak kazivanje poezije Kada je svečanost

Silvijo Švast monolog Sarajevski marlboro (Krađa)

Skupni nastupi:

Strukovna škola Virovitica Mrvicu čudesno

Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica Ne(obične) žene

Strukovna škola Virovitica Još jedna priča o Pepeljugi

Županijska prosudbena povjerenstva predložila su (po kategorijama) učenike za sudjelovanje na Državnoj smotri LiDraNo:

1. literarno stvaralaštvo - radovi predloženi za državnu smotru:
    • Prstohvat redaka za tebe (lirska proza), autor Leo Fel, Katolička gimnazija s pravom javnosti iz Virovitice; mentorica Sunčana Voronjeci
    • Ljetni pejsaž (lirska pjesma), autorica Dora Kožulj, Gimnazija Petra Preradovića; mentorica Vera Žužić
  2. novinarsko stvaralaštvo
    • samostalni novinarski rad predložen za državnu smotru: Tolerancija modernog doba (članak), autorica Katarina Stojković, SŠ „Stjepan Ivšić” Orahovica; mentorica Valerija Zubak
    • školski list: Strukovnjak, urednica Ivana Vuković, Strukovna škola Virovitica; mentorica Marija Karaczonyi
    • radijska emisija: Dio mene - dio tebe, Katolička klasična gimnazija; mentorica Sunčana Voronjecki
    • radio-drama: Zimi na jug, Strukovna škola Virovitica; mentorica Marija Karaczonyi
  3. dramsko-scensko stvaralaštvo
    •  pojedinačni nastupi: na Državni LiDraNo pozvan je Luka Slavić iz Gimnazije Petra Preradovića s monologom Doživljaji dobrog vojnika Švejka; mentorica je Sanja Srnak
    • skupni nastupi: izbornica je izdvojila predstavu Gimnazije Petra Preradovića Ne(obične) žene, mentorice Maje Bašnec

Ostale fotografije pogledajte u albumima LiDraNo 2015., Mrvicu čudesno, Ne(obične) žene, Još jedna priča o Pepeljugi.