Vijesti....

Nagrađeni učenici IV. ekonomije

Autor: Damir Balković, 1. 11. 2018.

Učenici IV. ekonomije su tijekom prošle školske godine bili najčešći posjetitelji naše školske knjižnice i u njoj su, uvjerljivo, posudili najviše knjiga. Ravnatelj Škole i knjižničar odlučili su ih stoga nagraditi jednom filmskom predstavom u Art dvorani kina Pučkog otvorenog učilišta Slatina. Budući da su učenici izrazili želju da bi pogledali neku komediju, u dogovoru s ravnateljicom Pučkog učilišta prof. Danijelom Fabric Fabijanac, odlučili smo da to bude turska komedija „Gazda želi sretan kraj“.

Ovu su komediju mogli vidjeti Slatinčani u Tjednu turske kulture koji je održan u travnju ove godine. Komedija je naišla na pozitivna razmišljanja publike te smo ju zato i izabrali da je vide naši učenici.

U utorak, 30. listopada,  bili  smo na projekciji izabranog filma. Učenici su zadovoljni izašli iz dvorane i pitali: „Kada  je sljedeći film?“

Na kraju ove školske godine nagradit ćemo ponovo razred koji bude tijekom godine posudio najviše knjiga. Potrudite se da to bude  vaš razredni odjel. Čitajte, jer kako je rekao ruski pisac Aleksandar Sergejevič Puškin: „Čitanje je najbolje učenje.“