Izleti, ekskurzije, terenske nastave

Na ovim stranicama možete se prisjetiti naših nedavnih izleta, ekskurzija i terenskih nastava. Nadamo se kako će vam se ovaj kutak naše web stranica svidjeti. Uživajte!

Izvješća s naših stručnih ekskurzija

Prvi razredi na izletu u Sloveniju

Autor: Sandra Bošnjak, 7. 6. 2023. 19:27

Krajem svibnja učenici prvih razreda gimnazije i ekonomije u pratnji su svojih razrednika i nastavnika posjetili Bled i Ljubljanu. Mnogi su po prvi puta imali priliku doživjeti što znači biti Europljanin u pravom smislu riječi nakon što su bez zaustavljanja prošli granicu koja dijeli Hrvatsku i Sloveniju. Putovanje je, kao i svako slično, počelo ranojutarnjom vožnjom, a popraćeno je bilo zvucima glazbe po izboru učenika, što nije izazvalo pretjerano oduševljenje nastavnika.

Terenska nastava- Park šuma Jankovac i Geo info centar

Autor: Sandra Bošnjak, 17. 5. 2023. 13:49

Učenici 2. razreda ekonomske škole posjetili su 11.5.2023. Park šumu Jankovac i Geo info centar u Voćinu.
U samom srcu Papuka, na 475 m nadomorske visine, smjestio se biser slavonskog gorja – Jankovac.

[više]

Hodočašće učenika srednjih škola u Voćin

Autor: Sandra Bošnjak, 17. 5. 2023. 13:43

U petak 12. svibnja 40 učenika naše škole sudjelovalo je na hodočašću srednjoškolaca u Voćin.
Hodočašće smo započeli pješačenjem od Macuta do bazilike Gospe Voćinske. Središnji dio hodočašća bilo je euharistijsko slavlje koje je predvodio požeški biskup Antun Škvorčević. U obraćanju učenicima, poželio im je da se nikada ne prepuste nasilju prema drugome jer je ono uvijek poniženje i gubitak, potaknuvši ih da žive stilom života koji im daje puno dostojanstvo.

TERENSKA NASTAVA ZA UČENIKA U ZANIMANJU AGROTEHNIČAR/AGROTURISTIČKI TEHNIČAR

Autor: Sandra Bošnjak, 12. 5. 2023. 11:20

Učenici naše škole u zanimanju agrotehničar/agroturistički tehničar bili su na terenskoj nastavi poljoprivredne struke.
Posjetili su OPG Despotovski u Radosavcima i OPG Martić u Slatini.
Na OPG Despotovski učenici su vidjeli načine uzgoja domaćih životinja, hranidbu, njegu i njihov smještaj. Učenike je sa radom farme upoznala naša maturantica učenica 4. razeda agrotehničar, Marija Magdalena Mihelić. Obitelj Marije Magdalene proizvodi tovnu junad, konje i još razne druge vrste domaćih životinja. Obitelj Despotovski je srdačno primila naše učenike te im se i ovim putem zahvaljujemo.

Posjet Plitvicama

Autor: Sandra Bošnjak, 8. 5. 2023. 21:23

U sklopu održavanja terenske nastave, a u cilju upoznavanja prirodnog blaga naše domovine, učenici 2.a i b razreda gimnazije su 03.05.2023. godine, zajedno sa svojim razrednicama, profesoricama Mirtom Drokan i Željkom Balković, posjetili Nacionalni park Plitvička jezera.

[više]

Terenska nastava - posjet tvornici za otkup i preradu duhana Duhan d.d. Slatina.

Autor: Sandra Bošnjak, 30. 4. 2023. 19:17

Predmetni nastavnici u poljoprivrednoj struci Željka Venus i  Alen Đurasek sa učenicima 4. razreda agrotehničar 26. travnja 2023. izišli su iz komfora učionice i zajedničkim snagama odradili nastavu u krugu tvornice za otkup i preradu duhana Duhan d.d. Slatina.
Jedno iskustvo više, suradnička nastava iz predmeta Marketing u poljoprivrednoj proizvodnji i Gotovi proizvodi u poljoprivredi biljnog podrijetla.