Izleti, ekskurzije, terenske nastave

Na ovim stranicama možete se prisjetiti naših nedavnih izleta, ekskurzija i terenskih nastava. Nadamo se kako će vam se ovaj kutak naše web stranica svidjeti. Uživajte!

Izvješća s naših stručnih ekskurzija

Posjet elektrotehničara energani u Slatini u okviru projekta "Mladi za održivu zajednicu"

Autor: Darko Špoljarić, 26. 12. 2019.

U petak, 13. prosinca 2019. učenici 3. i 4. razreda elektrotehnike Srednje škole Marka Marulića Slatina posjetili su postrojenja za proizvodnju električne energije iz obnovljivih izvora tvrtki Bioplin proizvodnja d.o.o. i Energy 9 d.o.o. Voditelj učenicima bio je profesor Darko Špoljarić uz pratnju profesora Siniše Grahonje i Miodraga Stojanovića. Posjet je organiziran u sklopu projekta „Mladi za održivu zajednicu“  financiranog u sklopu Švicarsko-hrvatskog programa suradnje u sklopu Poziva za dostavu projektnih prijedloga „Osnaživanje doprinosa organizacija civilnog društva obrazovanju za održivi razvoj za unaprjeđenje ekonomske i socijalne kohezije“.

Voditelj projekta je Matej Peretin, a provodi ga Udruga mladih KRIK Slatina u suradnji s projektnim partnerima Osnovnom školom Eugena Kumičića, Osnovnom školom Josipa Kozarca, Industrijsko-obrtničkom školom i HGSS – stanicom Orahovica i Srednjom školom Marka Marulića Slatina. Projektni tim naše škole čine vrijedni profesori Dubravka Ištvanfi, Sanja Špoljarić, Željka Venus i Darko Špoljarić, koordinator projekta na razini škole. Učenici se kroz projekt upoznaju s ciljevima održivog razvoja, a potiče ih se i na djelovanje prema smjernicama održivog razvoja. U sklopu projekta održane su dvije radionice o održivom razvoju na kojima je aktivno sudjelovalo četrdesetak učenika elektrotehničkog usmjerenja. Spomenuti učenici uključit će se u međunarodnu inicijativu Precious plastic, a kao najvažniji ishod ističe se izrada strojeva za recikliranje plastike, rad s njima te osmišljavanje proizvoda od plastike koju su reciklirali.