Održano gradsko natjecanje Mladih Hrvatskog crvenog križa

Autor: Mirjana Drenski, 13. 3. 2017.

Ove se godine 21. puta zaredom održalo natjecanje Mladih HCK na gradskoj razini. Naša je škola i ove godine sudjelovala sa dvije ekipe koje su pokazale izvrsno znanje u poznavanju pokreta CK i HCK, ljudskih prava i prava djece te praktične vještine pružanju prve pomoći.

U subotu 11. ožujka  u Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina natjecanju je pristupilo 8 ekipa. Učenici su pokazali srčanost i popriličnu dozu znanja, što u teorijskom što u  praktičnom dijelu natjecanja. Učenike su za natjecanje pripremali njihovi mentori po školama, a vještinu pružanja prve pomoći na zajedničkim predavanjima pokazali su im slatinski liječnici, dugogodišnji volonteri, dr. Miroslav Venus i dr. Ivica Fotez. Na natjecanju je uz dr. Foteza i ove godine sudio dr. Danijel Rešetar, dok su ˝realistične˝ rane izradili maskeri Helena Ambruš i Denis Ostrošić.

U kategoriji podmlatka sudjelovalo je 6 ekipa osnovnih škola – Josipa Kozarca i Eugena Kumičića iz Slatine, Davorina Trstenjaka iz Čađavice, Vladimira Nazora iz Nove Bukovice te OŠ Voćin i Mikleuš. Najbolja među njima bila je ekipa OŠ J. Kozarca sa njihovom mentoricom Ljiljanom Peretin. U kategoriji mladeži natjecali su se naši učenici i to u dvije ekipe koje je pripremala mentorica Mirjana Drenski. Ekipa u sastavu Ana Bićanić, Una Maravić, Arijan Memedi, Ana Škrnički i Anja Vlatković bila je bolja od drugoplasirane ekipe u kojoj su se natjecali Ivan Horvat, Tereza Takač, Aleksandra Carević, Stela Janković i Antonia Barbara Brzica. Da bi natjecanje proteklo bez većih stresova pobrinule su se i volonterke, natjecateljice iz prošlih godine, Lara Fotez, Lara Grahovac, Ema Jajić, Irena Marušić i Josipa Blašković. Svima zahvaljujemo na pomoći i sudjelovanju, a pobjednicima ovog gradskog dijela natjecanja čestitamo uz pozdrave – vidimo se na međužupanijskom natjecanju u Osijeku 08. travnja ove godine.

Pobjednička ekipa U4A: Ana, Una, Arijan, Anja i Ana.

Drugoplasirani – Ivanove križarke: Tereza, Antonia Barbara, Ivan, Stela i Aleksandra.

Volonterke Ema, Lara i Irena

Volonterke Lara i Josipa