Školska 2021./2022. godina

Državno natjecanje u rješavanju SUDOKU zadataka

Autor: Sandra Bošnjak, 14. 12. 2021. 19:44

Prvo državno natjecanje u rješavanju SUDOKU zadataka održano je 4. prosinca 2021. u Vodicama, u organizaciji hrvatske Mense uz potporu Agencije za odgoj i obrazovanje.
Na natjecanje se plasiralo četvero učenika naše škole: Ivona Bosec (4.B), Elena Bićanić (4,A), Lea Jagarinec (3,A) i David Cota (2.A) pod mentorstvom prof. Ksenije Rastije. Plasman na državno natjecanje izborilo je 40 najboljih učenika iz osnovnih i 40 najboljih iz srednjih škola, temeljem rezultata sa školskog (4780 natjecatelja), odnosno regionalnog natjecanja (665 natjecatelja).

Dabar2021 – imamo 10 zlatnih diploma

Autor: Sandra Bošnjak, 29. 11. 2021. 18:48

Učenici naše škole, Elena Bićanić (4. A), Dominik Gaća (2. A), Noa Fazekaš (3. B), Roko Milković (2. A), Dominik Kizivat (4. B), Filip Medvedović (2. A), Ivan Haničar (4. A), David Cota (2. A) Sven Oužecky (3.A) i Niko Rastija (4.A), plasirali su se u 10% najboljih u Republici Hrvatskoj na međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Natjecali su se u kategoriji  GigaDabar u kojoj je sudjelovalo  5108 učenika.
Mentorica učenicima je profesorica informatike Ksenija Rastija.

[više]

Učenici Ivona Bosec, Lea Jagarinec, David Cota i Elena Bićanić pozvani su na državno Natjecanje u rješavanju SUDOKU zadataka

Autor: Sandra Bošnjak, 19. 11. 2021. 17:38

Nakon provedenog regionalnog Natjecanja u rješavanju SUDOKU zadataka,  13. studenog  2021.,  naši gimnazijalci Ivona Bosec  (4. B), Lea Jagarinec (3. A), David Cota (2. A)  i  Elena Bićanić (4. A)  uspjeli su se plasirati na državno natjecanje koje će se održati 4. prosinca 2021. godine u Vodicama (ako će to dopustiti trenutna epidemiološka situacija). Mentorica učenicima i organizatorica natjecanja u našoj školi  je profesorica Ksenija Rastija.

Pozvani smo na međužupanijsko Natjecanje u rješavanju SUDOKU zadataka

Autor: Sandra Bošnjak, 4. 11. 2021. 11:15

Nakon provedenog školskog Natjecanja u rješavanju SUDOKU zadataka,  25. listopada 2021.,  naši gimnazijalci Ivona Bosec  (4. B), Lea Jagarinec (3. A), David Cota (2. A)  i  Elena Bićanić (4. A)  uspjeli su se plasirati na međužupanijsko natjecanje koje će se održati u Osijeku, 13. studenoga 2021. godine. Mentorica učenicima na natjecanju je profesorica Ksenija Rastija.

Ekonomci na „Hacknite 2.0“ – državnom natjecanju

Autor: Sandra Bošnjak, 28. 10. 2021. 12:13

15. 16. i 17. listopada 2021.g. u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i odjela za Nacionalni CERT – CERT.hr u suradnji s Fakultetom za elektrotehniku i računarstvo – FER održano je državno natjecanje „Hacknite 2.0“ u obliku CTF-a (Capture the Flag) namijenjeno srednjoškolskim timovima.

[više]

Gimnazijalci na natjecanju Hacknite 2.0 2021.

Autor: Sandra Bošnjak, 20. 10. 2021. 17:40

Od  15. – 17. listopada. 2021. održano je dvodnevno CTF državno natjecanje Hacknite 2.0 namijenjeno srednjoškolskim timovima kako bi pokazali  svoje znanje i vještine na polju kibernetičke sigurnosti. Naši gimnazijalci okupljeni u tim SL osigurači Sven Oužecky (3.a)Niko Rastija (4.a)Ivan Haničar (4.a), Tin Podnar (4.b) i Max Pavlica (3.b), pod mentorstvom profesorice Ksenije Rastije,  plasirali su se na odlično 19. mjesto od 51 prijavljenog tima.