Školska 2021./2022. godina

Dabar2021 – imamo 10 zlatnih diploma

Autor: Sandra Bošnjak, 29. 11. 2021.

Učenici naše škole, Elena Bićanić (4. A), Dominik Gaća (2. A), Noa Fazekaš (3. B), Roko Milković (2. A), Dominik Kizivat (4. B), Filip Medvedović (2. A), Ivan Haničar (4. A), David Cota (2. A) Sven Oužecky (3.A) i Niko Rastija (4.A), plasirali su se u 10% najboljih u Republici Hrvatskoj na međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Natjecali su se u kategoriji  GigaDabar u kojoj je sudjelovalo  5108 učenika.
Mentorica učenicima je profesorica informatike Ksenija Rastija.

Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar održano je u osnovnim i srednjim školama Republike Hrvatske od 8. do 12. studenoga 2021. na CARNET-ovom sustavu MOOC.

Organizatori natjecanja za Hrvatsku su: udruga Suradnici u učenju, Hrvatski savez informatičara i Visoko učilište Algebra uz podršku CARNET-a i Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Ove godine na natjecanju Dabar 2021 sudjelovalo je 29 učenika naše škole koji su u 40 minuta rješavali 12 problemskih logičkih zadataka u kategoriji za srednje škole - GigaDabar. Logički zadatci koji potiču kvalitetnije i dinamičnije učenje i razvoj računalnog razmišljanja pokazali su da je međunarodno online natjecanje Dabar izazov za naše učenike već niz godina. Ovakav oblik natjecanja potiče učenike na razvijanje strategija za analiziranje i rješavanje problema te programiranje.

Svim sudionicima natjecanja dodijeljena je digitalna značka i diploma, a najuspješnijima i zlatna diploma.

Na natjecanju su sudjelovali učenici:

Razred Ime i prezime učenika
1. razred David Bjelajac
2. razred Valentino Đumlija, Mateja Podolski, Matej Tokić, Lana Šimić, Klaudio Lokner i Enriko Moslavac, Barbara Schweigert, Roko Milković, Dominik Gaća, Filip Medvedović, David Cota
3. razred Mihael Varenica, Venio Rulj, Marko Bogojević, Jan Šarko, Mateo Šarabok, Sven Oužecky i Noa Fazekaš
4. razred Lea Mustafi, Karla-Marija Mojzeš, Tin Podnar, Matko Miklošević, Luka Ivanac, Domagoj Stubičar, Niko Rastija, Ivan Haničar, Elena Bićanić, i Dominik Kizivat

Zahvaljujemo svim učenicima koji su sudjelovali u natjecanju i čestitamo na uspjehu.

Dabar je izazov, pridružite se natjecanju i sljedeće godine!

Ksenija Rastija, prof.