> Nastava  > Smotre
Smotre projekata

Slatinčani na državnoj Smotri projekata iz građanskog odgoja i obrazovanja

Autor: Sandra Bošnjak, 20. 5. 2022.

U subotu, 14. svibnja 2022. godine u Osnovnoj školi Grigora Viteza u Zagrebu održana je 24. državna Smotra projekata iz građanskog odgoja i obrazovanja na kojoj je predstavljeno 45 osnovnoškolskih i 22 srednjoškolska projekta, a među njima i četiri slatinska.

Učenici  šestog razreda Osnovne škole Josipa Kozarca Nikol Boršić, Mirna Grgurić, Lana Košćak i Fran Vrančić predstavili su projekt „Čitati, znati, biti“, a njihov je mentor profesor Danijel Vilček.

Srednja škola Marka Marulića Slatina sudjelovala je s trima projektima: „Razmisli pa klikni“ – koji su predstavili učenici Lorena Krupnicki, Niko Rastija, Noa Fazekaš i Venio Rulj, a njihove su mentorice profesorice Ksenija Rastija i Željka Orban.

Pod vodstvom mentorice profesorice Ivane Švamberger učenici Iva Mikić, Sara Kovačević, Kornelija Grgić i Elena Koleno predstavili su se projektom „Hrani nije mjesto u smeću“, dok su projekt „Sigurno koračaj kroz život“ predstavili učenici Ana Takač, Mirta Tomšić, Natalija Marinović i David Jakišić, a njihov je mentor profesor Željko Milnović.

Na smotri je sudjelovao i profesor Zorislav Jelenčić kao sudac procjenitelj.

Dojmove sa smotre opisuje Venio: „U ranim jutarnjim satima krenuli smo vlakom putem Zagreba u kojem je vladala izrazito opuštena atmosfera jer godine iskustva sudjelovanja na Građanskom odgoju omogućile su nam bezbrižnost i samopouzdanje izlaganja pred komisijom. Kada smo stigli u školu gdje smo trebali predstaviti projekt, obećali smo jedni drugima kako ćemo to odraditi onako kako najbolje znamo i upravo je tako i bilo. Nakon izlaganja, uslijedile su samo riječi hvale za uloženi trud i za izvrsnu ideju koju smo pronašli te nam je to bio vjetar u leđa da se nastavimo baviti tim područjem i sljedeće godine. Ostatak slobodnog vremena proveli smo uživajući u gradu Zagrebu nakon čega smo se uputili kući te slobodno možemo reći kako nam je državna smotra bilo jedno lijepo iskustvo kao i svake godine do sada.“

Zorislav Jelenčić, prof.