Obilježene aktivnosti

Tjedan cjeloživotnog učenja

Autor: Jasna Asić, 9. 10. 2017.

U okviru jedanaestog Tjedna cjeloživotnog učenja Pučko otvoreno učilište Slatina, 5. listopada 2017., organiziralo je, za građanstvo, Dane otvorenih vrata. Na tom sajmu prezentirana je  naša škola. Vrijedni  učenici i njihovi profesori (profesori stručnih vijeća) pripremili su dio onoga što naši učenici rade i nauče raditi, kroz proizvedene proizvode.

Tako su poljoprivredna zanimanja, poljoprivredni tehničar opći i agroturistički tehničar prikazali što proizvode i koje prerađevine nastaju iz primarnih sirovina. Bilo je tu vina, likerskog vina, džema, zimnice, ljekovitog bilja svježeg i k čajeva, tikvica, jabuka, krumpira,...

Ekonomsko zanimanje prikazalo je rad vježbeničke tvrtke i pokazalo je kako su dizajnirali promotivne plakate za predstavljanje svakog našeg zanimanja i gimnazijskog obrazovanja.

Elektro- tehničari prikazali su senzor buke, senzor nivoa vode, detektor metala i primjenu robotike u upravljanju automobilom.

Učenici opće gimnazije, izrazili su se umjetnički, kroz postavku malih glinenih skulptura koje izrađuju nastavi likovne umjetnosti i crteže na porculanskim tanjurima koje izrađuju u sklopu rada u učeničkoj zadruzi.

Vrijedni učenici (Imra Kočiš i Katarina Knapić, 4. elektrotehničar te Domagoj Kezel, 4. agroturistički tehničar) popratili su događanje fotografijama i video zapisima.

Osim nas na sajmu su bili prisutni Osnovna škola Eugena Kumičića, Osnovna škola Josipa Kozarca, LAG, Gras, Grad Slatina, Hrvatski zavod za zapošljavanje, Gradski savjet mladih, te domaćin.

Ostale fotografije učenika pogledajte u albumu Tjedan cjeloživotnog učenja.