Budući učeniče, želiš li nastaviti svoje školovanje u institucijama za visoko obrazovanje nakon srednje škole? Tada je gimnazija odličan odabir.

Gimnazije su četverogodišnje općeobrazovne škole. Iako postoji nekoliko vrsti gimnazije, u našoj školi možeš upisati opću gimnaziju. Obrazovanjem u gimnazijskom programu stječu se široka opća znanja i niz vještina (poput jezične, matematičke i informatičke pismenosti, vještine u komunikaciji, aktivnoga sudjelovanja u društvu, samostalnog učenja i sl.) što će ti pomoći u lakšem svladavanju državne mature.

Naši učenici gimnazijalci i njihovi profesori za tebe su pripremili video zapis o mnogobrojnim mogućnostima koji ovaj program nudi te su pronašli 5 razloga zašto upisati gimnaziju.

Uvjeti za upis
PROGRAM OBRAZOVANJA/ ZANIMANJE Trajanje obrazovanja Broj učenika
Opća gimnazija (320104) 4 40

nema hrvatski jezik, matematika, strani jezik, biologija, povijest, geografija Zdravstveni zahtjevi: Uredno kognitivno funkcioniranje. Informatika Engleski jezik, Njemački jezik Etika, Vjeronauk

Zašto upisati Opću gimnaziju?

Ako želite pogledati informacije kroz prezentaciju, posjetite poveznicu Opća gimnazija.

Preporuka učenika

Promidžbeni materijali

Letak za opću gimnaziju dostupan je i na poveznici Letak.