2019-06-20 16:02:00

TeachMeet webinar u Srednjoj školi Marka Marulića Slatina

14. lipnja 2019. Srednja škola Marka Marulića Slatina pridružila se seriji webinara u organizaciji Ministarstva znanosti i obrazovanja, a u okviru eksperimentalnog programa „Škola za život“ te prijavila šest najhrabrijih i najentuzijastičnijih nastavnika za predstavljanje aktivnosti rada škole. Format TeachMeet webinara je vrlo zanimljiv način predstavljanja rada nastavnika i razmjene ideja. Cilj ovoga webinara bio je predstaviti aktivnosti unutar eksperimentalnog programa, ali i pokazati primjere dobre prakse u kojima, na sreću, ne oskudijevamo. Webinaru je nazočilo tridesetak sudionika, mahom iz naše škole koji su podržali svoje kolege, ali su se u virtualnoj sobi našli i nastavnici iz drugih škola.

Tehnička podrška i organizator webinara bio je profesor Vladimir Borbaš uz profesora Josipa Mikolaševića, koji su ujedno i školski koordinatori za provedbu eksperimentalnog programa „Škola za život“.

U uvodu je psihologinja Ljiljana Matošević pozdravila nazočne i predstavila školu, a odmah nakon nje je profesor Matija Gosler govorio o ostvarivanju ishoda novog kurikuluma kroz terensku nastavu prvih razreda u Zagrebu i Pečuhu.

 

Profesorica engleskog jezika, Sanja Špoljarić, govorila je o metodi rada stations, odnosno postaje. Istaknula je prednosti ovakvog načina rada te objasnila način pripreme i provedbe na primjeru jednog nastavnog sata.


Školska koordinatorica za projekte, profesorica Kata Vidaković, govorila je o brojnim projektima u koje je škola do sada bila uključena te je istaknula zanimljivu činjenicu da smo jedina škola u Hrvatskoj koja trenutno provodi tri projekta pismenosti.


Sanja Mrzljak-Jovanić, profesorica hrvatskog jezika objasnila je kako je kroz kurikulum hrvatskog jezika ostvarila ishode međupredmetne teme građanskog odgoja i obrazovanja te navela primjer projekta predstavljenog na ovogodišnjoj državnoj smotri u Zagrebu.


Profesorice Dubravka Ištvanfi i Sandra Bošnjak su u suradnji s profesorom povijesti, Mirkom Milakom, kroz zanimljiv školski projekt o Nikoli Tesli pokazale kako korelacija predmeta fizika, računalstvo i povijest može biti ne samo zanimljiva, već i vrlo korisna za ostvarivanje ishoda.


Na kraju je profesor Zorislav Jelenčić objasnio koje su prednosti kurikuluma međupredmetne teme građanski odgoj te naveo primjere višegodišnjih uspješnih projekata iz istoga kroz Projekt građanin, Smotru simuliranih suđenja te Simuliranu sjednicu Hrvatskog sabora za učenike srednjih škola. 


Iako je cijeli događaj na samom početku bio pomalo ugrožen zbog tehničkih poteškoća, bilo je ovo zanimljivo iskustvo za sve sudionike te, kako su se jednoglasno složili, odlična prilika da se iznesu aktivnosti vrijednih nastavnika naše škole.  

 


Srednja škola Marka Marulića Slatina