> O školi

REPUBLIKA HRVATSKA
ŽUPANIJA VIROVITIČKO-PODRAVSKA

Srednja škola Marka Marulića Slatina jedina je srednjoškolska ustanova na slatinskom području sa četverogodišnjim programima. Osim opće gimnazije, u ovoj ustanovi školuju se budući ekonomisti, elektrotehničari, poljoprivredni tehničari, agrotehničari i agroturistički tehničari.
Najbolja preporuka da se školujete u Srednjoj školi Marka Marulića Slatina jesu uspjesi koje naši učenici postižu na županijskim natjecanjima, a posebno želim napomenuti da imamo i državne prvake.  Naši učenici nastupili su na državnim natjecanjima iz matematike, biologije, povijesti i tjelesne i zdravstvene kulture, a imali smo predstavnika i na državnim susretima LiDraNo. Većina učenika Srednje škole Marka Marulića Slatina koji su pokazali zanimanje za studiranje, uspjeli su upisati željene fakultete i mnogi od njih danas su naši visokoobrazovani građani.

Od školske godine 2018./2019. škola provodi eksperimentalni kurikulum Škola za život.

U školskoj 2019./2020. godini školu pohađa ukupno 413 učenika.

Učenici 2. razreda tehničar za elektroniku na Satu razrednika s razrednicom Dubravkom Ištvanfi obilježili su Međunarodni dan djeteta. Na satu su raspravljali o odnosu prava i odgovornosti, a primjere kako se prava vežu uz odgovornosti istaknuli su na panou.