U prezentaciji predstavljamo aktivnosti učenika i nastavnika škole u ovoj školskoj godini.

Dan škole

U petak, 22. travnja 2016. godine,proslavili smo Dan naše škole, Srednje škole Marka Marulića Slatina. Povodom toga organiziran je niz aktivnosti koje su se odvijale u učionicama, sportskoj dvorani, knjižnici, plasteniku, hodnicima, u dvorištu… u vremenu  od 9 do 11 sati. Ovaj dan ujedno je bio i dan otvorenih vrata naše škole za učenike i roditelje osmih razreda koji žele doći na prezentaciju zanimanja koja upisujemo sljedeće školske godine.

Predstavljanje programa GIMNAZIJA: opća gimnazija

Ostale fotografije pogledajte u albumu Dan škole - opća gimnazija.

Predstavljanje programa EKONOMIJA I TRGOVINA: ekonomist

Ostale fotografije pogledajte u albumu Dan škole - ekonomija.

Predstavljanje programa ELEKTROTEHNIKA: elektrotehničar opći

Ostale fotografije pogledajte u albumu Dan škole - elektrotehnika.

Predstavljanje programa POLJOPRIVREDA: poljoprivredni tehničar opći i MEĐUSTRUKOVNI PROGRAM: agroturistički tehničar

Ostale fotografije pogledajte u albumu Dan škole - PTO i ATT.
Predstavljanje Poljoprivredne i agrturističke škole pogledajte u prezentaciji.

Predstavljanje školske zadruge "SLATINA"

Ostale fotografije pogledajte u albumu Dan škole - Školska zadruga SLATINA.

Predstavljanje školskog sportskog društva Marul

Ostale fotografije pogledajte u albumu Dan škole -ŠSD Marul.

Našem su se pozivu odazvali osmaši iz osnovnih škola s područja bivše slatinske općine. Prema njihovim komentarima možemo reći da smo dobro prezentirali našu školu i sve što ona nudi svojim učenicima. Istinski su se potrudili i sadašnji učenici i svi profesori  da na što bolji način predstave svoje zanimanje odnosno struku.

Svečana je sjednica Nastavničkog vijeća s kulturno-zabavnim programom započela u 12,00 sati intoniranjem državne himne koju je izveo učenik Fran Mojzeš. Nakon minute šutnje voditeljica programa, Helena Kraljik, pozvala je ravnatelja koji je pozdravio nazočne učenike, djelatnike i goste. Uslijedila je prezentacija o radu u tekućoj školskoj godini i rezultatima koje smo do sada postigli.

Kulturno-zabavni program pripremili su profesori Valerija Ivanac-Jelenčić, Sanja Špoljarić i Dario Vrbaslija.

Prvi dio programa bio je posvećen obljetnicama velikih svjetskih književnika Williama Shakespearea, Miguela de Cervantesa i Marka Marulića, 400. godišnjici smrti Shakespearea i Cervantesa te 515. obljetnici izlaska Marulićeve Judite. Prezentaciju pogledajte na poveznici Predstava.

U predstavi su sudjelovali sljedeći učenici: Tomislav Jaković (Marulić), Josip Som (Cervantes), Juraj Sertić (Shakespeare), Martina Jukić (Judita), Jurica Ljubas (Don Quijote), Borna Ćurić (Sancho Panza), Matej Peršić (Romeo), Katja Živković (Julija); Helena Kraljik, Marina Relatić i Ana Žagar imale su ulogu naratorica. Čestitke svim glumcima na velikom trudu, hrabrosti te izvrsnoj izvedbi!

U glazbenom dijelu programa nastupile su naše učenice članice KUD-a Dika.

Posjetitelji su izvođače nagradili dugotrajnim pljeskom.

Fotografije sa svečane sjednice pogledajte u albumu Dan škole - svečana sjednica.

Proslavu Dana škole završili smo svečanim ručkom u restoranu Pinta.

Aktivnosti za Dan škole

Članovi školskog volonterskog kluba „Carpe Diem“ ovih dana su se prisjetili prerano preminulih učenika i profesora škole. Volonterke Anja Semak 2.agt i Lana Keller 2.agt za tu su prigodu napravile pano koji su postavile u hol škole. Navedena aktivnost provedena je uz stručnu pomoć voditeljica volonterskog kluba Silviju Štimac i Marinu Ivoš i vjeroučiteljicu Jelenu Matišić.