> Projekti  > ERASMUS +

Srednja škola Marka Marulića Slatina od 01.09.2019. u provedbi je projekta ERASMUS+

Autor: Kata Vidaković, 26. 8. 2019.

Projektu  pod nazivom: Kreativna preobrazba odgojno-obrazovnog procesa  (CRESMO-CREative School MakeOver) dodijeljena su bespovratna financijska sredstva u iznosu 7.134,00 EUR-a. Škola se prijavila na natječaj Agencije za mobilnost i programe Europske unije u okviru programa Erasmus+, Ključna aktivnost 1: Mobilnost u svrhu učenja za pojedince. Razlog našeg prijavljivanja na natječaj je potreba da odgojno-obrazovni djelatnici naše škole steknu jedinstveno iskustvo u međunarodnom stručnom usavršavanju.

U razvojnom planu škole predviđeno je da se nastavnici, stručni suradnici i ravnatelj kontinuirano usavršavaju u inovativnim pedagoškim pristupima. Kako bi se unaprijedilo podučavanje i učenje potrebno je razmjenjivanje iskustava u široj europskoj zajednici i primjena pristupa učenju usmjerenog prema učenicima. Profesionalni razvoj u programima mobilnosti izravno je povezan i s potrebom za većom međukulturalnom osviještenošću.

U projektu će se provesti tri mobilnosti:

1. Željka Korlević, profesorica matematike, sudjelovat će u Helsinkiju na strukturiranom tečaju FLIPPED CLASSROOM – Total Class Makeover u trajanju šest dana.
  1. Sanja Špoljarić, profesorica Engleskog jezika putuje na šest dana u Londonu radi sudjelovanja na  strukturiranom tečaju pod nazivom Creative Methodology for Teachers of English as a Foreign Language.
  1.  Matija Gosler, profesor Geografije i Povijesti otputovat će na šest dana na Tenerife   radi sudjelovanja na Intercultural Communication Competence.

Provedbom navedenih mobilnosti: unaprijedit će se kvaliteta obrazovanja, proširiti znanja o korištenju IKT u procesu poučavanja, unaprijediti vještine upravljanja razredom, poboljšati jezične kompetencije i međukulturalna osviještenost nastavnika i učenika, proširiti pogled na obrazovanje te će se razviti europska dimenzija škole.