> Projekti  > ERASMUS +
ERASMUS+ projekti

Srednja škola Marka Marulića Slatina akreditirana je ustanova za provedbu ERASMUS+ projekta. Agencija za mobilnost i programe EU na temelju Odluke o dodjeli Erasmus akreditacija u području odgoja i općeg obrazovanja u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2022. za program Erasmus+ našoj je ustanovi dodijelila Erasmus akreditaciju za odgoj i opće obrazovanje.

Akreditacija je dodjeljena za razdoblje od 1. veljače 2023. do 31. prosinca 2027.

Dodjela Erasmus akreditacije podrazumijeva da će škola biti izravno financirana u okviru Ključne aktivnosti 1: Mobilnost osoblja u odgoju i općem obrazovanju ukoliko u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2023. godinu, podnesemo posebnu prijavu za dodjelu bespovratnih sredstava za nositelje Erasmus akreditacije. Godišnji iznosi bespovratnih sredstava za akreditirane podnositelje temeljit će se na kriterijima definiranim Pozivom na podnošenje prijedloga.

Početkom rujna, provedene su dvije mobilnosti

Autor: Kata Vidaković, 12. 9. 2019.

U provedbi projekta Kreativna preobrazba odgojno-obrazovnog procesa (CRESMO-CREative School MakeOver) u okviru ERASMUS +  početkom rujna, provedene su dvije mobilnosti:

1. Željka Korlević, profesorica matematike, sudjelovala je u Finskoj na tečaju FLIPPED CLASSROOM – Total Class Makeover  od 02.09. do 07.09.2019
  2. Sanja Špoljarić, profesorica Engleskog jezika boravila je u Velikoj Britaniji radi sudjelovanja na  tečaju Creative Methodology for Teachers of English as a Foreign Language također u vremenu od 02.09. do 07.09.2019.

Profesorice su proširile znanja o korištenju IKT u procesu poučavanja, unaprijedile vještine upravljanja razredom te poboljšale jezične kompetencije.

Usvojena znanja primijeniti će za izradu kreativnih radnih materijala te u izravnom radu s učenicima. Sudjelovanjem na tečajevima, osim stečenih vještina potrebnih za poboljšanje odgojno-obrazovnog procesa, profesorice su unaprijedile razumijevanje drugih kultura te ostvarile mogućnost izravnog povezivanja i suradnje na međunarodnoj razini.

Nastavak projektnih aktivnosti je diseminacija stečenih znanja i vještina u obliku predavanja i radionica na Nastavničkim vijećima u SŠMMS i IOŠS, međužupanijskim skupovima te izravnom suradnjom s kolegama.

Link (Knowledge of new addictions):