> Projekti  > ERASMUS +
ERASMUS+ projekti

Srednja škola Marka Marulića Slatina akreditirana je ustanova za provedbu ERASMUS+ projekta. Agencija za mobilnost i programe EU na temelju Odluke o dodjeli Erasmus akreditacija u području odgoja i općeg obrazovanja u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2022. za program Erasmus+ našoj je ustanovi dodijelila Erasmus akreditaciju za odgoj i opće obrazovanje.

Akreditacija je dodjeljena za razdoblje od 1. veljače 2023. do 31. prosinca 2027.

Dodjela Erasmus akreditacije podrazumijeva da će škola biti izravno financirana u okviru Ključne aktivnosti 1: Mobilnost osoblja u odgoju i općem obrazovanju ukoliko u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2023. godinu, podnesemo posebnu prijavu za dodjelu bespovratnih sredstava za nositelje Erasmus akreditacije. Godišnji iznosi bespovratnih sredstava za akreditirane podnositelje temeljit će se na kriterijima definiranim Pozivom na podnošenje prijedloga.

Na Županijskom stručnom vijeću engleskog jezika predstavljena mobilnost u okviru Erasmus+ projekta

Autor: Sanja Špoljarić, 13. 12. 2019.

U četvrtak, 12. prosinca 2019. u Virovitici je održano Županijsko stručno vijeće nastavnika engleskog jezika za osnovne i srednje škole na kojemu je profesorica Sanja Špoljarić predstavila projekt u kojemu sudjeluje Srednja škola Marka Marulića Slatina, a koji je financiran kroz Erasmus+ program. Projekt pod nazivom Creative School Makeover osmišljen je kao niz aktivnosti kroz koje će uključeni nastavnici unaprijediti svoje kompetencije, osvježiti i proširiti svoja znanja metodike poučavanja te kroz tri mobilnosti steći praktična znanja o tome kako nastavu učiniti zanimljivijom i pristupačnijom učenicima.

Profesorica Sanja Špoljarić je na Županijskom stručnom vijeću podijelila ideje ovoga projekta te predstavila svoju mobilnost u okviru koje je u rujnu otputovala u London na sedmodnevni strukturirani tečaj o kreativnoj metodologiji poučavanja engleskog jezika. Nastavnica je tijekom svoga boravka u Londonu prikupila niz različitih kreativnih metoda poučavanja koje je odmah po povratku počela primjenjivati u nastavi s učenicima. Tijekom sljedećih mjeseci prof. Špoljarić će na nastavi engleskog jezika odraditi aktivnosti u kojima će primijeniti spoznaje stečene tijekom mobilnosti. Nakon toga, u planu je organiziranje webinara putem kojega će rezultati svih provedenih aktivnosti biti predstavljeni zainteresiranim nastavnicima.