> Projekti  > ERASMUS +
ERASMUS+ projekti

Srednja škola Marka Marulića Slatina akreditirana je ustanova za provedbu ERASMUS+ projekta. Agencija za mobilnost i programe EU na temelju Odluke o dodjeli Erasmus akreditacija u području odgoja i općeg obrazovanja u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2022. za program Erasmus+ našoj je ustanovi dodijelila Erasmus akreditaciju za odgoj i opće obrazovanje.

Akreditacija je dodjeljena za razdoblje od 1. veljače 2023. do 31. prosinca 2027.

Dodjela Erasmus akreditacije podrazumijeva da će škola biti izravno financirana u okviru Ključne aktivnosti 1: Mobilnost osoblja u odgoju i općem obrazovanju ukoliko u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2023. godinu, podnesemo posebnu prijavu za dodjelu bespovratnih sredstava za nositelje Erasmus akreditacije. Godišnji iznosi bespovratnih sredstava za akreditirane podnositelje temeljit će se na kriterijima definiranim Pozivom na podnošenje prijedloga.

Webinar EUradionica “Evaluacija EU projekata – KA1”

Autor: Sandra Bošnjak, 11. 12. 2020.

Sedam djelatnika naše škole, sudjelovalo je u petak, 13.11. 2020, godine na webinaru EU radionici.
Nastavnice: Kata Vidaković, Jasna Asić, Marina Ivoš, Dubravka Ištvanfi, Sanja Špoljarić, Željka Venus, te voditelj računovodstva, Daniel Medved educirali su se za evaluaciju ERASMUS+ projekta. Po riječima voditelja radionice, Envera Rakovića naši napisani projekti nama mogu izgledati logični i jasni.

Međutim, stručni procjenitelji primjenjuju propisane metodologije evaluacije projekata. Vrlo brzo otkrivaju mogu li predložene aktivnosti dovesti do željenih rezultata i hoće li biti ostvareni kratkoročni i dugoročni ciljevi navedeni u projektnoj prijavi. Cilj webinara EUradionice “Evaluacija EU projekata – KA1” bio je  polaznicima prikazati proces evaluacije po kojem će biti vrednovani prijavljeni projekti. Djelatnici SŠMMS imaju iskustvo u osmišljavanju i pisanju EU projekata – na natječaju AMPEU  2019. godine uspješno su prijavili ERASMUS+ projekt koji je još u provedbi. Za slijedeći natječaj na temu Digitalne kompetencije učenika i nastavnika u odgojno-obrazovnom procesu naši djelatnici pripremaju projekt za  ERASMUS+ natječaj te će im dobivena saznanja o evaluaciji projekata koristi za pisanje kvalitetnije prijave.

Kata Vidaković. prof

Link (Knowledge of new addictions):