Intervju

Autor: Sandra Bošnjak, 26. 3. 2021.

Intervju s glavnim epidemiologom Virovitičko-podravske županije,

prim. mr. sc. Miroslavom Venusom  - Medicina protiv pandemije

Na početku provedbe projekta Pandemija i mentalno zdravlje zaključili smo kako je važno educirati se i proširiti dosadašnja znanja o virusu COVID-19. Pod edukacijom istaknuli smo   informiranje o simptomima bolesti,  mjerama zaštite i sprječavanje njezina širenja te mogućnostima njezina liječenja.

Složili smo se oko toga da bi nas točno, stručno i iz prve ruke mogao informirati prim. mr. sc. Miroslav Venus, dr. med., spec. i epidemiolog, ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo „Sveti Rok“ Virovitičko-podravske županije, predsjednik Hrvatskog epidemiološkog društva i član Stožera civilne zaštite Virovitičko-podravske županije, stoga su učenici 3. razreda u sklopu nastave Hrvatskoga jezika sastavili pitanja za spomenuti intervju pod mentorstvom prof. Željke Orban. Zbog epidemioloških ograničenja, intervju smo proveli virtualnim putem i ovom prilikom još jednom zahvaljujemo prim. mr. sc. Venusu koji je unatoč brojnim poslovnim obvezama uspio izdvojiti vrijeme i uvelike nam pomagao u razrješavanju naših nedoumica vezanih uz virus. Informacije do kojih smo došli možete pročitati u originalnom intervjuu s prim. mr. sc. Miroslavom Venusom.

Željka Orban, prof.