Novosti....

Predavanje o prevenciji ovisnosti i štetnosti djelovanja droga za učenike 1. razreda tehničkih zanimanja

Autor: Ljiljana Matošević, 9. 3. 2018.

U Srednjoj školi Marka Marulića Slatina je 7.ožujka 2018. godine u okviru školskog preventivnog programa  održana  dva je predavanja o prevenciji ovisnosti i štetnosti djelovanja droga za učenike prvih razreda tehničkih zanimanja. 14.ožujka će biti održano predavanje za učenike gimnazijske smjene.  Predavanje je održao profesor Siniša Brlas, psiholog iz Zavoda za javno zdravstvo „Sv.Rok“ Virovitičko-podravske županije.

Ovaj program se provodi na nacionalnoj razini pod nazivom “Zdrav za pet“, a županijski zavodi za javno zdravstvo provode stručne postupke usmjerene prevenciji ovisnosti, promociji prosocijalnog, preventivnog i zaštitnog ponašanja uz razvijanje socijalnih i emocionalnih vještina, podizanju razine svijesti o očuvanju životne, školske i radne okoline, te podizanju samosvijesti o očuvanju zdravlja i sigurnosti. Budući da je problem ovisnosti javnozdravstveni, odnosno veliki društveni problem, tiče se svih nas i iznimno je važna međusektorska suradnja u borbi protiv ovisnosti.