Novosti....

Posjet Zajednici Cenacolo i Dječjem domu Zagreb

Autor: Zorislav Jelenčić, 4. 11. 2019.

Slatinska Srednja škola Marka Marulića već godinama svake jeseni organizira  posjet  svojih učenika zajednici liječenih ovisnika Cenacolo kraj Vrbovca te Domu za nezbrinutu djecu u zagrebačkoj Nazorovoj ulici. U subotu, 26. studenog, u sklopu terenske nastave 38 učenika trećih i četvrtih razreda opće gimnazije posjetilo je ove ustanove u pratnji profesora Jelene Matišić, Matije Goslera i Zorislava Jelenčića, dok je cijeli put isplanirala i organizirala školska psihologinja Ljiljana Matošević.

Svrha terenske nastave je neposredno iskustveno učenje o dva nesretna aspekta naše stvarnosti: problemu ovisnosti te djeci koja žive izvan svojih obitelji. Posjeti su uvijek jako emotivni o čemu svjedoče sastavci koje su učenici napisali nakon puta.

Napravljen je i školski pano s  fotografijama i dojmovima učenika. Školski pano izradili su učenici Gerenčir Helena, Kurtović Nikka, Podolski Lucija, Som Terezij,a Tkalec Iva i Veriga Patricija pod vodstvom profesora Zorislava Jelenčića.

Posjet zajednici Cenacolo i Domu za nezbrinutu djecu u Nazorovoj

Dojmovi učenika