> Projekti  > Šalji dalje  > Vijesti

Volonterski klub sudjelovao u manifestaciji Hrvatska volontira 2019

Autor: Silvija Štimac, Marina Ivoš, 27. 5. 2019.

Ne trebaš hodati po vodi, ne moraš biti bolji od drugih,
nemaš ništa više od onog što svi ostali imaju,
ali ono što čini razliku djela su kojima kod drugih
ostavljaš svoj trag! Svoj otisak heart

Pod ovim motom, volonterski klub naše škole i ove se godine uključio u manifestaciju Hrvatska volontira. Cilj ove manifestacije koja se održava već devet godina je ukazati na značaj volontiranja za razvoj suvremenog društva u kojem svaki pojedinac ima pravo i odgovornost dati svoj doprinos.

Volontiranjem gradimo bolju i snažniju zajednicu – povezivanjem, pronalaskom sebi sličnih i upoznavanjem drugih i drugačijih. Naše različitosti i sličnosti pretvaramo u snagu potrebnu za pozitivne promjene.

Naš volonterski klub osmislio je i prijavio dvije aktivnosti u kojima je ukupno sudjelovalo gotovo pedeset učenika naše škole pod vodstvom profesorica Silvije Štimac i Marine Ivoš, a u  provedbi akcija su nam uvelike pomogli profesorica Brigita Jurlina i profesor Vladimir Borbaš.

Sa zvukom prvog školskog zvona, u četvrtak 23. svibnja, učenici 2. razreda agroturističkog smjera s profesoricom kuharstva Brigitom Jurlinom započeli su pripremu kolača i slastica za naš posjet Domu za starije i nemočne osobe ''Zdenka''.

Marljivi učenici pripremili su kolače od čokolade, kokosa, raznolike muffine, štrudlu sa sirom i višnjama, a našlo se tu i svježih slanih kiflica. Nakon što su kolači dovršeni i upakirani, pridružili su nam se učenici 3. razreda smjer elektrotehničar te smo se uputili u posjet Domu ''Zdenka''.

Iako vremenski uvjeti u jutarnjim satima u četvratk 23. svibnja nisu bili idealni, učenici 2.  razreda elektortehničar i razrednik, profesor Vladimir Borbaš, volonteri iz 3. razreda ekonomije i učenici agroturističkog smjera spremno su izašli na školsko igralište. Naoružani gumenim rukavicama, vrećama za smeće i ponekom alatkom krenuli su u akciju čišćenja i uređenja okoliša naše novouređene dvorane, staza i teretane na otvorenom. Dvadesetak učenika u pratnji profesorica Marine Ivoš i Silvije Štimac uklonilo je smeće i ostatke stakla s rukometnog terena i ostalih površina vanjskog igrališta. Kako se vrijeme proljepšalo, odlučili su obići i urediti i travnate površine oko škole i školskog plastenika.

U dogovoru s učenicima odlučili smo da ova akcija postane stalna aktivnost našeg volonterskog kluba jer sportske aktivnosti i boravak na otvorenom ljepši je u čistom i uređenom okolišu.

Posbno smo ponosni na uključivanje velikog broja učenika i njihovih nastavnika u naše akcije te im želimo zahvaliti i pozvati na daljnje uključivanje u rad Volonterskog kluba.