Naše školske reportere čini 15 učenika koji su uključeni u projekt InMedias ReStart (gimnazija, ekonomija, elektrotehnika i agroturistički tehničar).

Uloga reportera je da prate sva događanja u školi i izvan škole posebice ako sudjeluju u izvannastavnim aktivnostima - terenske nastave, školski volonteri, rad školske zadruge, obilježavanje važnih datuma i sl.

Svi učenici redovito prikupljaju fotografije i video zapise koje zatim dostavljaju učenicima 2. razreda elektrotehničar. Prikupljene fotografije i videozapise  obrađuju u odabranim programima, a konačne uratke objavljuju na službenoj web stranici škole i društvenim mrežama: facebook stranici, instagramu i na službenom YouTube kanalu škole.

Natječaj HAK-a - "10 zlatnih pravila sigurnosti u prometu"

Autor: Sandra Bošnjak, 12. 6. 2019.

Hrvatski autoklub raspisao je natječaj za izradu video spotova na temu „10 Zlatnih pravila u prometu“ kojim je želio promicati sigurnost u prometu. Na natječaj prijavili su se i učenici naše škole koji pohađaju fakultativni predmet Infomatika u multimediji i dizajnu. Učenici su osmislili scenarije za spot na temu pravila Veži se!, Poštuj ograničenje brzine, Dok voziš ne koristi se mobitelom i Ako piješ ne vozi!. Kako u grupi postoje mladi vozači, svoje znanje i vještine upravljanja automobilom snimili su slijedeći maštovito osmišljene scenarije.

U osmišljavanju scenarija i snimanju video zapisa sudjelovali su učenici 2.,3. i 4. razreda elektrotehničar sa svojom profesoricom Sandrom Bošnjak.
Za sudjelovanje u natječaju škola je dobila zahvalnicu te promotivne pakete HAK-a za sudionike.

Iza scene:

U nastavku pogledajte snimljene spotove.

Ako piješ, ne vozi!

Vozač se vraća kući iz kafića. Kako se sastao s prijateljima koje dugo nije vidio, popio je koju čašicu više. Uvjeren da može, tih nekoliko kilometara, do kuće doći vozeći, sjeda u automobil te na raskrižju umjesto da skrene lijevo, produži naprijed i sudari se s drvećem.
Redatelj: Dominik Boronjek
Scenarist: Dominik Boronjek,
Montažer: Dominik Boronjek
Glumci: Carlos Zetović
Ostali autori: Dominik Boronjek, Kristijan Danilović, Antonio Moslavac, Dragan Brajković, Matej Barišić.

Veži se!

Mladi vozač i njegov prijatelj voze se u školu. Kako je vozač nedavno položio vozački ispit, posudio je automobil od roditelja s namjerom da prijatelju nevozaču pokaže što je naučio. Opominje prijatelja da se treba vezati, međutim prijatelj ga ne sluša. Uslijed naglog kočenja zbog izlaska životinje na cestu, suvozač je zadobio teže ozljede glave.
Snimatelj: Kristijan Danilović
Glumci: Carlos Zetović, Antonio Cmrk
Ostali autori: Matej Barišić, Dominik Boronjek, Domagoj Bot, Dragan Brajković, Matej Gribl, Marija Krupa, Antonio Moslavac, Mario Šomođi, Karlo Veriga

Poštuj ograničenja brzine!

Mladi vozač kasni na dogovor sa svojim prijateljima. Kako bi im javio da ima još samo nekoliko metara do dogovorenog mjesta, odlučuje uzeti mobitel i jednom od njih poslati poruku da uskoro stiže. U žurbi, s mobitelom u ruci, dolazi do raskrižja i dodatno ubrzava. Ne uočava biciklista te mu oduzima prednost prolaska.
Glumci: Antonio Cmrk, Matej Barišić
Ostali autori: Dominik Boronjek, Domagoj Bot, Dragan Brajković, Matej Gribl, Marija Krupa, Mario Šomođi, Karlo Veriga

Poštuj ograničenje brzine!

Mladi vozač i njegov prijatelj odlučili su izaći u grad. Kako je vozač nedavno položio vozački ispit, posudio je automobil od roditelja s namjerom da prijatelju nevozaču pokaže što je naučio. Pješakinja se upravo vraća iz škole, sretna je zbog dobrih ocjena koje je dobila taj dan u školi i sluša svoju omiljenu glazbu na slušalice. Iako je primijetila automobil, smatra da će se automobil zaustaviti na pješakom prijelazu. Međutim, vozač smatra da je brži i da može proći prije nje.
Montažer: Kristijan Danilović
Glumci: Domagoj Bot, Marija Krupa Ostali autori: Matej Barišić, Dominik Boronjek, Dragan Brajković, Antonio Cmrk, Matej Gribl, Mario Šomođi, Karlo Veriga

Dok voziš ne koristi se mobitelom!

Poslovan čovjek vozi se na posao. Iako ne kasni na posao, šef ga zove na mobitel jer hitno mu treba poslati izvještaj o uspješnosti poslovanja na e-poštu kako bi se mogao pripremiti za današnji sastanak. Vozač pozornost skreće na mobitel, otvara aplikaciju za e-poštu te tipka adresu e-pošte šefa. U tom trenutku nepažnje dolazi do sudara s drugim autom.
Snimatelj: Kristijan Danilović
Glumci: Antonio Cmrk